مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران خبر داد:

طراحی، ساخت و نصب مبلمان ویژه تالار وحدت متناسب با این فضا صورت می گیرد

دکتر عیسی علیزاده، مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران درمورد برنامه های سازمان در حوزه مبلمان گفت: بخشی از فعالیت های سازمان در زمینه ساماندهی مبلمان محورهای شاخص است به عنوان مثال طراحی، ساخت و نصب مبلمان ویژه تالار وحدت که مبلمانی متناسب با فضا، محیط و معماری آن ساختمان انجام شده است که این مبلمان در دست اقدام است.
 

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، طراحی و ساخت و نصب مبلمان میدان های اصلی در دستور کار سازمان قرار داد، ادامه داد: طراحی و ساخت و نصب مبلمان میدان های ولیعصر، میدان راه آهن و میدان محمدیه، همچنین ساماندهی مبلمان محورهای شاخص انقلاب، بلوار کشاورز، شامل نیمکت، سطل زباله، راهبند، چراغ پایه و ... نیز در فهرست این برنامه ها قرار دارد.
او همچنین در بخش دیگر سخنان خود درباره مبلمان، طراحی و نمونه سازی مبلمان شهری و برگزاری نمایشگاه‌های دائمی نیز گفت: در دو جایگاه این کار انجام شده است و سعی می شود به خوبی از آن نگهداری و تکمیل شود، یکی از این موارد، نمایشگاه آثار برگزیده دایره خلاق 2 است که در بوستان آب و آتش نصب شده اند و به آنها رسیدگی می کنیم تا به عنوان یک فضای نمایشگاهی از مبلمان شهری ویژه ای که شامل آثار برگزیدگان این جشنواره است به خوبی نگهداری شود.
به گفته مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران دومین اقدام، نمایشگاهی است که در پیاده راه مقابل بوستان ملت داریم که شامل طراحی ها و نمونه سازی های مبلمان شهری است، تا الان حدود 10 ست مبلمان در آنجا به نمایش گذاشته شده است که در سال جاری تکمیل خواهد شد. همچنین در بخش جشنواره های مربوط به مبلمان، چهارمین جشنواره ملی مبلمان شهری با عنوان دایره خلاق امسال برگزار می شود.
دکتر علیزاده در این مورد ادامه داد: بخش دیگر کارها، تهیه و نصب ست های ورزش همگانی و بدنسازی در سطح شهر، فضاهای شهری، بوستان ها و مکان های مختلف است، بخش دیگر حوزه مبلمان شهری، تهیه و نصب مجموعه های بازی کودکان از جنس پلی اتیلن است که در فضاهای شهری، بوستان ها برای این کار دیده شده و نصب می شود یا جایگزین ست های بازی مستعمل خواهند شد.
به گفته وی، در بخش دیگری از فعالیت های حوزه مبلمان به طراحی و ساخت سرویس های بهداشتی پرتابل می‌توان اشاره کرد که در اندازه های مختلف و حجم های مختلف در 4 و 6 چشمه طراحی و ساخته می شوند که در فضاهای مختلف شهری که مورد نیاز شهروندان است، قرار داده شده و مورد استفاده قرار می گیرد.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • همایش بازنمایی فضاهای شهری در هنر و ادبیات مجموعه مقالات به کوشش: معاونت برنامه ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران سال چاپ: 1392   امروزه فضای شهری به عنوان فضایی واسط میان دنیای درون و بیرون افراد نقشی عمده در روزمرگی های شهروندان دارد. بی شک شناخت کاربردهای این فضا در حوزه های متفاوت و بهره گیری از نظریه های روز دنیا ، کارشناسان و متخصصان شهری را در ارتقاء و بهینه سازی سطح زندگی شهروندان یاری خواهد کرد. کتـاب بازنمـایی فضاهـای شهری در هنر وادبیات با نگاهی کاربردی و بینارشته ای به مطالعات شهری، تلاشی است برای استمرار چنین دیدگاه مدبرانه وتوجه به پالایش شهر وفضاهای شهری در مدیریت شهری که می کوشد با بررسی و موضوعات مبتلا در جهـان و به خدمـت گرفتـن رویکـردهای پیشنهادی دیگران، شهر را به جایگاهی که شایسته برای زیستن شهروندان باشد، تبدیل نماید.    

آینه رسانه ها

آینه رسانه ها

نگارخانه