دکتر شوشتری در اختتامیه سومین جشنواره ملی دایره خلاق

کار خلاقانه در کشور هنوز دوران طفولیتش را طی می کند/ سازمان زیباسازی کارهای بزرگی در دست اقدام دارد

مشاور و مدیرکل دفتر شهردار تهران گفت: امیدوارم با زحماتی که دوستان زیباسازی می کشند معرفی هنر بهتر صورت بگیرد و این کارها در سالن های کوچک شناسانده نشود.

سید محمد جواد شوشتری مشاور ومدیرکل دفتر شهردار تهران در اختتامیه سومین جشنواره ملی مبلمان شهری با محوریت کودک (دایره خلاق) که در باغ کتاب شهر تهران برگزار شد، گفت: حضور شما عزیزان را در اینجا گرامی می دارم به هر صورت شما امروز یک روز قبل از افتتاح رسمی باغ کتاب اینجا را افتتاح کردید.

وی با بیان اینکه باغ کتاب یک کار خلاقانه ایست که در صورت بازدید کامل انرژی خیلی خوبی به شما خواهد داد، افزود: از دست اندرکاران جشنواره دایره خلاق و از همه بزرگوارانی که کمک کردند این اتفاق در سال های اخیر رقم بخورد تشکر می کنم چراکه قاعدتا کار استارتاپ و خلاقانه در کشور هنوز دوران طفولیتش را طی می کند.

مشاور و مدیرکل دفتر شهردار تهران تاکید کرد: شاهدیم که در شرکت های بزرگ تولید مبلمان و کسانی که به شهرداری ها و مراکزی که از مبلمان استفاده می کنند، سرویس می دهند عمدتا نیروهایی جوان هستند که کار آنها دیده نمی شود.

شوشتری ادامه داد: یعنی شرکت های بزرگ به یک نحوی بر روی کار سرپوش می گذراند تا این استعداد دیده نشود ولی عمده زحمت بر دوش دانشجویان و هنرمندانی است که قلم به دست هستند و طراحی می کنند.

وی ادامه داد: جشنواره های این چنینی فرصت ریسک کردن و خود نشان دادن را فراهم می کند البته متاسفانه در کشور این اتفاقات زیاد رخ نمی دهد اگرچه سازمان زیباسازی توانسته تا حدودی کارهای جدید انجام بدهد که قابل تقدیر است. اما وقتی در پهنای کشور نگاه می کنیم اینها باید به تولید انبوه برسد تا بتواند بحث اقتصاد، هنر را کامل کند.

مشاور ومدیرکل دفتر شهردار تهران گفت: در این بخش کمتر کسی سرمایه گذاری می کند به همین دلیل این بخش نیاز به کمک دارد به گونه ای که هم اکنون یک بخش شناسایی و شکل گرفته و حالا باید تبدیل به عملیات تولید انبوه شود که این کار شهرداری هاست که باید به آنها کمک کنند.

شوشتری اضافه کرد: مجموعه های دیگر هم باید از این اقداماتی که برای شهر انجام می شود، حمایت کنند به همین دلیل امیدوارم این روال ادامه یابد و موضوعات سمپوزیوم های مجسمه سازی در سازمان زیباسازی که تاکنون هشتمین آن برگزار شده و در بحث مجسمه سازی در کشور تاثیر گذاشت، این مسئله مبلمان شهری هم به همین شکل برگزار شود.

وی با تاکید بر اینکه سازمان زیباسازی کارهای بزرگی در دست اقدام دارد، گفت: مسئله ساماندهی جداره های شهر کار بزرگی است که واقعا باید برای آن یک رونمایی خوب صورت می گرفت به این دلیل اینکه اینها آثاری است که نیازی به زنگارزدودن برای دیده شدن در شهر دارد.

مشاور ومدیرکل دفتر شهردار تهران تاکید کرد: زمانی که شما دروازه باغ ملی را نگاه می کنید با آن چیزی که در گذشته بود، جذابیت بیشتری دارد و همچنین زمانی که وارد میدان مشق می شوید، می بینید که هم اکنون فضای آرام تری دارد و همه اینها به خاطر زحمات دوستان در سازمان زیباسازی است.

شوشتری اضافه کرد: باید برای اینها برنامه هایی گذاشت که همه مردم از آن استفاده کنند و اقتصاد هنر هم بچرخد، امیدوارم با زحماتی که دوستان زیباسازی می کشند این معرفی ها بهتر صورت بگیرد و این کارها در سالن های کوچک شناسانده نشود.

وی ادامه داد: دکتر علیزاده هم اکنون دبیر سازمان ها و ادارات زیباسازی کلان شهرهای کشور هم هستند به همین دلیل یکی از کارهایی که می توانند انجام دهند دعوت از سایر شهرداری ها به تهران و نشان دادن این دستاوردها است چراکه این امر قطعا تاثیرگذار خواهد بود.

مشاور ومدیرکل دفتر شهردار تهران گفت: چند روز گذشته اردبیل بودم و دیدم که تخم مرغ هایی که آقای موسوی چهار پنج سال گذشته در سازمان کار کرده بودند در آنجا با مدلی متفاوت گذاشته بود و یا پرچم هایی که در شهر تهران کار شده در خیلی از شهرهای دیگر کشور هم کار شده است.این فرصت خوبی است که ما بتوانیم بازار کار را ایجاد و از آن حمایت کنیم و همچنین هنرمندان را تشویق کنیم که در این بخش کارهای زیادی انجام دهند.

مشاور ومدیرکل دفتر شهردار تهران گفت: امیدوارم با زحماتی که دوستان زیباسازی می کشند معرفی هنر بهتر صورت بگیرد و این کارها در سالن های کوچک شناسانده نشود.

آینه رسانه ها

آینه رسانه ها

نگارخانه