وحید مهرینفر ؛ عضو هیات داوران سومین جشنواره ملی دایره خلاق:

دایره خلاق شروع خوبی در راستای رشد مبلمان شهری است

عضو هیات داوران سومین جشنواره ملی دایره خلاق گفت: من معتقدم که اجرای جشنواره دایره خلاق شروع خوبی برای رشد عرصه مبلمان شهری در کشور است به همین خاطر امیدوارم که سطح اجرایی این بخش هر روز بیش از پیش به رشد و تعالی دست یابد تا در عرصه طراحی نیز به کیفیت بهتری دست یابیم.
 

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، وحید مهرینفر، عضو هیات داوران سومین جشنواره ملی دایره خلاق، این رویداد را دارای اثرات مثبت گسترده در سطح جامعه دانست و در این باره گفت: من معتقدم که جشنواره دایره خلاق در هر سطحی که برگزار می شود، اثرات مثبتی را به دنبال دارد زیرا این رویداد برای نخستین بار است که در ایران اجرا می شود لذا می تواند یک بعد تازه را به زمینه رشد و ظهور برساند.
وی افزود: به نظر من کیفیت برگزاری جشنواره روند جذاب دارد و من معتقدم که اجرای جشنواره دایره خلاق شروع خوبی برای رشد عرصه مبلمان شهری در کشور است به همین خاطر امیدوارم که سطح اجرایی این بخش هر روز بیش از پیش به رشد و تعالی دست یابد تا در عرصه طراحی نیز به کیفیت بهتری دست یابیم.
عضو هیات داوران سومین جشنواره ملی دایره خلاق بر ضرورت توجه به عرصه کودک درون کلانشهر تهران تاکید کرد و گفت: شهر دوستدار کودک و توجه به این عرصه یقینا یکی از مسائل ضروری شهر تهران است چرا که هر اجتماع و کلانشهری باید برای زندگی بهتر به حوزه ها و اقشار مختلف جامعه توجه داشته باشد اما قطعا طرز برخورد با این مساله اهمیت بسیار زیادی دارد.
مهرینفر تهران را شهری دارای رشد ناهماهنگ خواند و اظهار کرد: متاسفانه تهران کلانشهری است که کاملا ناهماهنگ رشد کرده است لذا ایجاد بستر و زیرساخت برای درک همه مخاطبان و اقشار این شهر کار بسیار سختی است اما یقینا نیاز است که مسائل کودک و ارتباط با این بخش را بیش از پیش مد نظر قرار دهیم.
وی خلاقیت را عنصر مهمی در عرصه مبلمان شهر دانست و گفت: باید در بعد نخست خلاقیت را وارد عرصه مبلمان شهری کنیم تا بتوانیم بر جذابیت این عرصه بیافزاییم چرا که با این روش می توان تعامل مثبت و کنشگری را به مخاطب برقرار کرد و سطحی متفاوت در زندگی شهر به اجرا گذاشت.
عضو هیات داوران سومین جشنواره ملی دایره خلاق در خصوص سطح آثار این دوره از جشنواره بیان کرد: به نظر من اغلب آثار این دوره دیدگاه درستی نسبت به کار کودک نداشتند و بیشتر کاربردی و کاملا منطقی طراحی شده بودند این در حالی است که قطعا برای جذب یک کودک باید از مسائل فرامنطقی و کاملا ذوقی بهره برد.
مهرینفر افزود: با وجود اینکه آثار این دوره چندان خلاقیتی در عرصه کودک نداشت اما من معتقدم که این شروع خوبی برای ایجاد یک جرقه در ذهن هنرمندان و صاحبان نظر است تا بتوانند با یک پژوهش و بررسی در دوره های بعدی به شاخصه ها و نگاه های بهتری دست یابند به همین خاطر من جشنواره را عامل مهمی در شکوفایی استعدادها و خلاقیت هنرمندان می دانم.
وی تدام را عامل مهمی در افزایش سطح کیفی جشنواره و آثار ارائه شده دانست و گفت: به نظر من تداوم جشنواره می تواند برنامه ریزی بهتر و حضور مشاوران و اساتید بیشتری را به دنبال داشته باشد.
عضو هیات داوران سومین جشنواره ملی دایره خلاق ادامه داد: به طور حتم عرصه مبلمان شهری و جشنواره دایره خلاق موقعیت مناسبی برای حضور تمام گروه هاست و این عرصه را از نگاه انحصاری طراحان دور می کند و به سمت ایده های اجتماعی و هنری بیشتری سوق می دهد که جای تقدیر دارد.

آینه رسانه ها

آینه رسانه ها

نگارخانه