سید هاشم مسدد، عضو هیات داوران سومین جشنواره ملی دایره خلاق:

استفاده از تکنولوژی در آثار این دوره جشنواره پررنگتر بود

عضو هیات داوران سومین جشنواره ملی دایره خلاق گفت: به نظر من آثار این دوره از لحاظ تکنولوژیکی نسبت به دوره‌های قبل سطح کیفی بهتری داشتند و استفاده از تکنولوژی در آنان پررنگتر بود که اتفاق بسیار خوبی است.
 

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، سیدهاشم مسدد، عضو هیات داوران سومین جشنواره ملی دایره خلاق این رویداد را اتفاق خوبی دانست و در‌این‌باره گفت: به نظر من جشنواره‌ها ماهیتاً اتفاق بسیار خوبی هستند به خصوص اگر با برنامه‌ریزی انجام شوند لذا نمونه‌های برنامه‌ریزی شده و منظمی چون دایره خلاق را یک رویداد مثبت و قابل تامل می‌دانم که مزیت‌های نامحدودی در دل خود دارد.
وی افزود: آثار یک جشنواره و نمایش آنها ویترینی برای مخاطبان سطح جامعه‌است که قطعا برای امروز و آینده آنان موثر‌است چرا که جشنواره‌ها سطح سواد بصری مردم را افزایش می‌دهند و در روند رو به رشدی را در این مسیر برای آینده و آیندگان ایجاد می‌کنند.
عضو هیات داوران سومین جشنواره ملی دایره خلاق تداوم را عنصر مهمی در رشد کیفی جشنواره دایره خلاق دانست و اظهار‌کرد: به نظر من تدوین مستندات این جشنواره اگر همگام با تداوم آن در دوره‌های مختلف باشد می‌تواند طرح‌های آینده و مسیر این رشته را دچار دگرگونی کند چرا که این روند تجربیاتی را به آیندگان ارائه می‌کند که برای رشد این عرصه نیاز‌است.
مسدد تصریح‌کرد: از نظر من جشنواره دایره خلاق علاوه بر انتقال تجربیات و افزایش سطح سواد بصری جامعه، می‌تواند سطح انتظارات مردم از آثار را نیز افزایش‌دهد که این بسیار خوب است زیرا افزایش سطح انتظارات جامعه باعث رشد آثار کیفی می‌شود و روند رو به رشدی را برای این عرصه ایجاد می‌کند.
وی سطح آثار این دوره از جشنواره را نسبت به دوره های قبل مثبت دانست و دراین‌باره گفت: به نظر من آثار این دوره از لحاظ تکنولوژیکی نسبت به دوره‌های قبل سطح کیفی بهتری داشتند و استفاده از تکنولوژی در آنان پررنگتر بود که اتفاق بسیار خوبی‌است.
عضو هیات داوران سومین جشنواره ملی دایره خلاق افزود: در دوره قبل اغلب آثار ارائه شده دارای جاذبه‌های بصری بودند اما در این دوره علاوه بر جاذبه بصری در آثار شاهد رشد عرصه تکنولوژی نیز هستیم که نشانگر ارتقاء این سطح است.
مسدد بر لزوم تعیین مبلمان شهری برای اقشار مختلف جامعه تاکید‌کرد و گفت: بدیهی است که باید عناصر مبلمان شهری را برای اقشار مختلف به خصوص کودکان مدنظر قراردهیم این در حالی است که توجه به کودک در کلانشهری چون تهران بسیار اندک است لذا این جشنواره رویداد بسیار خوبی است که این خلاء را پوشش می‌دهد.
وی درباره ویژگی مبلمان «شهر دوستدار کودک» توضیح داد: از نظر من یک اثر مبلمان کودک باید علاوه بر دیدگاه‌های هنری که توسط داوران بررسی می‌شود، توسط خود کودکان نیز به محک آزمایش گذاشته‌شود چرا که قطعا ما با دیدگاهی بزرگسالانه و بالغ بر آثار نگاه می‌کنیم لذا شاید لازم باشد که آثار مرحله نهایی را کودکان نیز با نحوه استقبال خود داوری کنند این در حالی است که چنین اقدامی بر جذابیت کار نیز می‌افزاید.
عضو هیات داوران سومین جشنواره ملی دایره خلاق ادامه‌داد: به نظر من لازم است که برای انتخاب آثار به کودکان اجازه دهیم که با کارهای انتخاب شده بازی کنند و تعامل داشته‌باشند تا نوع نگاه کودکانه را نیز در بطن کار داشته‌باشیم البته مبلمان شهری کودک صرفا مختص بازی نیست و باید بتواند علاوه بر جذب کودک گاها آموزش‌هایی را در حوزه‌های مختلف به صورت غیرمستقیم به او ارائه بدهد بنابراین شیوه یا روشی که طراح در اثر به کار می‌گیرد باید به نحوی باشد که کودک بتواند با آن تعامل برقرار‌کند.
مسدد تاکید‌کرد: گذاره‌هایی که یک طراح در مبلمان شهری کودک به کار می‌برد باید برای این قشر قابل خوانش و درک باشد تا کودک بتواند از آن بهره‌مند شوند و تجربه لازم را به دست‌آورد در غیر این صورت طراحی با شکست مواجه شده‌است.
وی جشنواره دایره خلاق را اقدامی در خور تحسین خواند و گفت: کار اجرایی جشنواره‌ای مانند دایره خلاق که در سطح ملی اجرا می‌شود کار بسیار سختی است لذا باید به سازمان زیباسازی که در این زمینه همت به خرج داده‌است تبریک گفت البته امیدوارم که به زودی شاهد فراملی و بین‌المللی شدن این جشنواره باشیم چرا که قطعا چنین اتفاقی به ارتقاء تفکرات طراحان داخلی و رشد کیفی آثار می‌انجامد.

معرفی کتاب

معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آینه رسانه ها

آینه رسانه ها

نگارخانه