کامبیز صبری: سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران فضایی برای رشد دانشجویان هنر فراهم کرده است

عضو هیات داوران هشتمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران گفت: رشد دانشجویان هنر باید در رویدادها و امکاناتی که در جامعه برای آنها ایجاد می‌شود، تعریف شود وسمپوزیوم مجسه‌سازی تهران نیز این شور و نشاط دانشجویی را ایجاد کرده است.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، کامبیز صبری، عضو هیات داوران هشتمین سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران، نفس سمپوزیوم را کار گروهی خواند و در این باره گفت: کارهایی که در این سمپوزیوم حضور دارند، بسیار خوب و دارای استاندارد مناسب هستند لذا امیدوارم که آثار بهتر از ماکت‌ها در این دوره اجرا شود.
وی افزود: این بدیهی است که بسیاری از سمپوزیوم‌های بین‌المللی برنده‌ای ندارد زیرا نفس این رویداد، کار گروهی است لذا بیشتر این بخش مد نظر ماست. البته در بخش داوری نیز ما به مسائلی نظیر فرم کار و تناسب آن با محتوا نیز دقت می‌کنیم.
عضو هیات داوران هشتمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران، درباره روند داوری اظهار کرد: داوری شامل حضور یک داور از ابتدا تا انتهای کار در پروسه اجراست لذا من اینگونه در مورد سمپوزیوم رای خواهم داد زیرا نفس این رویداد کار گروهی است. در واقع روند اجرای کار و برخورد هنرمندان با سنگ و مدل بودن آنها در فضا برای من بسیار مهم است.
صبری حضور دانشجویان را در هشتمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی مثبت ارزیابی کرد و گفت: من مدرس دانشکده هنرهای زیبا هستم لذا از اینکه دانشجویان را در بخش دانشجویی و دستیاری می‌بینم احساس بسیار خوبی دارم زیرا می‌بینم که دانشجویان به نویدهایی که درباره فعالیت‌هایشان داشته‌اند، دست یافته‌اند.
وی بیان کرد: سمپوزیوم به هنر مردمی بسیار نزدیک است زیرا نفس آن بر این مبناست که مردم بتوانند در این فضا حضور داشته باشند.
عضو هیات داوران هشتمین سمپوزیوم تهران ادامه داد: آثار سمپوزیوم البته خلاق و هنری هستند اما چیزی نیست که بخواهیم ابتدا به جنبه هنری آنها بپردازیم زیرا به لحاظ سختی کار و سنگ نمی‌توانیم پیشروترین رخدادهای هنری در این بخش رخ دهد اما یقینا سمپوزیوم سبب انرژی، شور، نشاط و پویایی می‌شود.
صبری افزود: یقینا سمپوزیوم یک نوع معرفی ثمربخش از هنر برای جامعه دارد که نمی‌توان نقش آن را نادیده گرفت.
وی ایده حضور دانشجویان در سمپوزیوم تهران را مثبت خواند و گفت: ایده حضور دانشجویان در فضای سمپوزیوم بسیار خوب است. مساله اینجاست که همه چیز باید دارای تناسب در راستای رشد باشد لذا وقتی ما در کشور هنرستان، کلاس‌های آزاد هنری و دانشگاه داریم باید به محصول این بخش‌ها که دانشجوها هستند توجه کنیم، یعنی باید بدانیم پس از تحصیل این دانشجویان که شبیه دانه‌هایی جوانه زده، هستند در کجا باید رشد کنند؟
عضو هیات داوران هشتمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران ادامه داد: در واقع رشد دانشجویان باید در رویدادها و امکاناتی که در جامعه برای آنها ایجاد می‌شود، تعریف شود لذا باید در این بخش‌ها فضایی را تعریف کنیم. بدیهی است که سمپوزیوم نیز فضایی است که شور و نشاط دانشجویی را ایجاد می‌کند. در واقع ما با ایجاد پارک‌ها سعی می‌کنیم که فضای ذهنی مناسب و پویایی را برای مردم ایجاد کنیم لذا سمپوزیوم‌ها و بینال‌ها نیز در این عرصه یک نیاز برای پویایی روحی مردم هستند.
صبری سمپوزیوم را عامل مهمی در راستای معرفی ایران به دنیا خواند و اظهار کرد: ونیز شهری است که میلیاردها یورو درآمد از طریق برگزاری همایش‌ها، بینال، فستیوال‌ها در طول سال دریافت می‌کند. در واقع ما هر چند ماه یک برنامه در ونیز داریم که سبب می‌شود در بخش‌های مختلفی نظیر: تئاتر، مجسمه، سینما و ... توریست به این شهر جذب شود لذا باید برای تهران نیز این فضا را ایجاد کنیم تا از پتانسیل این بخش برای شناساندن تهران استفاده کنیم.
وی تصریح کرد: سال‌ها پیش وقتی تصمیم به اجرای سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران گرفته شد، کسی از هنرمندان خارجی ایران را نمی‌شناخت؛ اما امروزه تعداد زیادی از هنرمندان منتظر اعلام فراخوان این بخش هستند زیرا سفیران این هشت دوره به هزاران نفر پیام مثبت از تهران داده‌اند که سبب شده است که استقبال از این بخش بهتر شود. بدیهی است که این بخش موفق به شناساندن ایران به نحو احسنت شده است. حال سوال اینجاست که آیا در بخش‌های دیگر نیز اتفاق مثبتی به این شکل رخ داده است لذا آیا جا ندارد که برای هنر نیز ارزش بیشتری قائل شویم.
لازم به یادآوری است، هشتمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران به همت سازمان زیباسازی شهر تهران در برج میلاد در حال برگزاری است و تا 24 اردیبهشت‌ماه از ساعت 10 تا 18 همه روزه میزبان علاقمندان به هنر است.

معرفی کتاب

  • کتاب روان شناسی تبلیغات تجاری حاصل سال ها تجربه ی ساترلند در حوزه ی تبلیغات تجاری است. این کتاب، رمز و راز تأثیرات تبلیغات را می گشاید و برخی از ساز و کارهای روان شناختی…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آینه رسانه ها

آینه رسانه ها

نگارخانه