داوری آثارهشتمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران آغاز شد

آثار هشتمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران توسط سه داور بین‌المللی داوری می‌شود تا برگزیدگان این رویداد در مراسم اختتامیه معرفی شوند.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، داوری آثار هشتمین سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران طی روزهای 23 و 24 اردیبهشت‌ماه در محل برگزاری این رویداد هنری در برج میلاد با حضور هیات داوران، متشکل از بلن رومرو از کشور اسپانیا، رافی داوتیان مجسمه‌ساز ایرانی / ارمنستانی و کامبیز صبری مجسمه‌ساز باسابقه کشورمان انجام می‌شود.
«ماریا بلن رومرو»، منتقد، نظریه‌پرداز و مدیر هنری است که تز دکترای تاریخ هنر خود را با موضوع سمپوزیوم‌ها ارائه کرده است. او عضو پژوهشکده و دپارتمان تاریخ هنر دانشگاه والنسیا اسپانیا و دارای مقالات متعدد در مجلات معتبر جهانی در زمینه تاریخ هنر، نشانه‌شناسی، زیبایی‌شناسی و... است.
رافی داوتیان مجسمه‌ساز مقیم و فعال در ایران و ارمنستان، کارشناسی ارشد خود را در آکادمی هنرهای زیبای ایروان گذرانده است. او عضو بورد "لابراتور مطالعات فرهنگی و هنری" ایروان و عضو بورد آموزشی مرکز هنری کارگاه هنر ایران است. داوتیان تجربیات مختلفی در زمینه نمایشگاهی و نمایشگاه گردانی در کارنامه خود دارد.
کامبیز صبری مجسمه‌ساز باسابقه کشور نیز فارغ‌التحصیل رشته مجسمه‌سازی است و در رشته گرافیک مدرک کارشناسی ارشد خود را دریافت کرده است. برگزاری بیش از 30 نمایشگاه مجسمه و هنر جدید به شکل انفرادی و گروهی در داخل وخارج از کشور از جمله فعالیت های هنری او به شمار می آیند.
لازم به ذکر است، در مراسم اختتامیه هشتمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران؛ بر اساس اعلام فراخوان این رویداد هنری سه هنرمند برگزیده سمپوزیوم تهران در بخش حرفه‌ای معرفی خواهند شد. همچنین در بخش جنبی این رویداد که به دانشجویان هنر اختصاص دارد یک نفر به عنوان استعداد جوان معرفی می‌شود.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • همایش بازنمایی فضاهای شهری در هنر و ادبیات مجموعه مقالات به کوشش: معاونت برنامه ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران سال چاپ: 1392   امروزه فضای شهری به عنوان فضایی واسط میان دنیای درون و بیرون افراد نقشی عمده در روزمرگی های شهروندان دارد. بی شک شناخت کاربردهای این فضا در حوزه های متفاوت و بهره گیری از نظریه های روز دنیا ، کارشناسان و متخصصان شهری را در ارتقاء و بهینه سازی سطح زندگی شهروندان یاری خواهد کرد. کتـاب بازنمـایی فضاهـای شهری در هنر وادبیات با نگاهی کاربردی و بینارشته ای به مطالعات شهری، تلاشی است برای استمرار چنین دیدگاه مدبرانه وتوجه به پالایش شهر وفضاهای شهری در مدیریت شهری که می کوشد با بررسی و موضوعات مبتلا در جهـان و به خدمـت گرفتـن رویکـردهای پیشنهادی دیگران، شهر را به جایگاهی که شایسته برای زیستن شهروندان باشد، تبدیل نماید.    

آینه رسانه ها

آینه رسانه ها

نگارخانه