در آستانه فرا رسیدن میلاد حضرت مهدی (عج) و اعیاد شعبانیه

تهران به استقبال نیمه شعبان رفت

تهران با برنامه های ویژه نورآرایی و طرح های فرهنگی به استقبال میلاد حضرت مهدی (عج) می رود.
به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، طرح های ویژه مهدویت که در طراحی طراحان گرافیک به دست آمده در کنار نورپردازی از جمله برنامه های ویژه سازمان زیباسازی تهران برای استقبال از نیمه شعبان است.
در راستای همین اقدامات پیش از این طراحی ویژه ای در اردیبهشت ماه 96 برای نورپردازی میدان ولیعصر (عج) صورت گرفته و به مناسبت نیمه شعبان در این محل به اجرا درآمده است.
همچنین سازه‌های نوری منتخب چهارمین جشنواره معماری نور و نورآرایی که در بهار 96 طراحی و داوری شد در خیابان ولیعصر (عج) نصب شد و تونل نوری خیابان پالیزی و تونل نوری بوستان ملت به بهره برداری رسیده است.
علاوه براین نورپردازی بیش از 1500 کیلومتر از خیابان ولیعصر (عج) کاری است که به صورت ویژه از سوی سازمان زیباسازی شهر تهران انجام شده است و در این طرح چهارراه ولیعصر به مناسبت فرا رسیدن ایام شعبانیه نورپردازی شده است.
علاوه بر این، سازمان زیباسازی شهر تهران با طراحی نماد نوری به یکسان سازی نورپردازی در سطح مناطق 22 گانه شهرداری تهران کرده است. در این طرح نماد نوری طراحی شده از سوی سازمان در اختیار اداره زیباسازی مناطق شهرداری برای اجرا در سطح محلات قرار گرفته است. پیاده راه 17 شهریور یکی از پیاده راه هایی است که از سوی سازمان زیباسازی شهر تهران به مناسبت ایام شعبانیه نورپردازی شده است و در این طرح نورپردازی ویژه ای از میدان امام حسین (ع) تا خیابان خشکبارچی انجام شده است.
از سوی دیگر سازمان زیباسازی شهر تهران به مناسبت فرا رسیدن میلاد با سعادت امام زمان (عج) تبلیغات فرهنگی متناسب با این ایام را در سطح شهر اکران کرد.
اکران بیلبورد، عرشه پل و پرتابل فضاهایی هستند که از سوی سازمان زیباسازی شهر تهران برای تبلیغات فرهنگی مورد استفاده قرار گرفته است و در مجموع بیش از 10050 متر مربع از فضاهای شهری به اکران این تبلیغات فرهنگی اختصاص پیدا کرده است.
بیش از 100 عرشه پل که نزدیک به 4500 متر مربع فضای شهری را شامل می شود به تبلیغات فرهنگی میلاد با سعادت امام زمان (عج) اختصاص پیدا کرده است.
بیلبوردهایی در سطح شهر که فضایی نزدیک به 1650 مترمربع و 95 پرتابل در فضایی بالغ بر 3900 متر مربع از دیگر فعالیت های سازمان زیباسازی شهر تهران در طرح استقبال از نیمه شعبان است.
همچنین سازمان زیباسازی شهر تهران، طرح های فرهنگی را برای اکران در مناطق شهری در اختیار اداره زیباسازی مناطق 22 گانه شهرداری تهران قرار داده است تا از سوی آنها در سطح مناطق و محلات اکران شود.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • همایش بازنمایی فضاهای شهری در هنر و ادبیات مجموعه مقالات به کوشش: معاونت برنامه ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران سال چاپ: 1392   امروزه فضای شهری به عنوان فضایی واسط میان دنیای درون و بیرون افراد نقشی عمده در روزمرگی های شهروندان دارد. بی شک شناخت کاربردهای این فضا در حوزه های متفاوت و بهره گیری از نظریه های روز دنیا ، کارشناسان و متخصصان شهری را در ارتقاء و بهینه سازی سطح زندگی شهروندان یاری خواهد کرد. کتـاب بازنمـایی فضاهـای شهری در هنر وادبیات با نگاهی کاربردی و بینارشته ای به مطالعات شهری، تلاشی است برای استمرار چنین دیدگاه مدبرانه وتوجه به پالایش شهر وفضاهای شهری در مدیریت شهری که می کوشد با بررسی و موضوعات مبتلا در جهـان و به خدمـت گرفتـن رویکـردهای پیشنهادی دیگران، شهر را به جایگاهی که شایسته برای زیستن شهروندان باشد، تبدیل نماید.    

آینه رسانه ها

آینه رسانه ها

نگارخانه