داود غلامی: چیدمان هشتمین سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران حرفه‌ای است

هنرمند شرکت‌کننده در بخش دانشجویی هشتمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران گفت: به نظر من چیدمان این دوره از سمپوزیوم بسیار عالی است، زیرا باعث می‌شود که ارتباط بهتری به خصوص بین دانشجویان و هنرمندان حرفه‌ای ایجاد شود در واقع چیدمان این دوره از سمپوزیوم فضای حرفه‌ای‌تری را ایجاد کرده است.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، داود غلامی، هنرمند دانشجو در خصوص اجرای اثر «ساعت 23» در هشتمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران گفت: «ساعت 23» اثری است که یک نگاه کاملا شخصی را در دل خود دارد زیرا این ساعت برای من خاص است.
وی افزود: من در طول روز هر فکر و دغدغه‌ای را که در طول روز داشتم، به ساعت 23 موکول می‌کردم به همین خاطر این ساعت برای من ویژه بود لذا این نگاه را در اثرم اجرا کردم و نام ساعت 23 را برای آن انتخاب کردم.
این هنرمند تصریح کرد: به نظر من در این اثر هر کسی می‌تواند برداشتی داشته باشد اما در این اثر بیشتر حس و حال خود من به تصویر کشیده شده است. در حقیقت فرم کار من یک فیگور انسانی است که زانوهایش را بغل کرده و حس تفکر دارد زیرا بیانگر همان ساعت 23 است که فرد در حال فکر کردن به کارهای روزمره خود است.
غلامی سمپوزیوم‌ها را رویداد مهمی در عرصه مجسمه‌سازی خواند و اظهار کرد: به نظر من سمپوزیوم یک اتفاق بسیار خوب در عرصه هنری است زیرا علاوه بر گردهم آوردن هنرمندان حرفه‌ای، برای دانشجویان نیز یک فرصت خاص فراهم می‌کند.
وی که در دوره قبل سمپوزیوم تهران به عنوان دستیار فعال بوده است، تاکید کرد: در واقع ارتباطی که از طریق سمپوزیوم بین هنرمندان داخلی و خارجی برقرار می‌شود، موضوع بسیار مهمی است که قطعا در مسیر کار دانشجویان مجسمه‌سازی مثمرثمر است و به آنها کمک می‌کند. البته فکر می‌کنم لازم باشد که علاوه بر فضای سمپوزیوم در مسیر اسکان نیز فضایی مشترک بین هنرمندان حرفه‌ای و دانشجویان مدنظر قرار گیرد تا این روابط گسترده‌تر شود.
این هنرمند ادامه داد: به نظر من چیدمان هشتمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران بسیار عالی است زیرا باعث می‌شود که ارتباط بهتری به خصوص بین دانشجویان و هنرمندان حرفه‌ای ایجاد شود. در واقع چیدمان این دوره از سمپوزیوم فضای حرفه‌ای‌تری را ایجاد کرده است. این در حالی است که فرم‌های مربوط به آثار این دوره نیز بسیار خوب و ناب هستند لذا من فکر می‌کنم که هشتمین دوره سمپوزیوم تهران یک تجربه ویژه باشد.
غلامی تصریح کرد: به طور حتم سمپوزیوم تهران تجربه بسیار عالی است که در اختیار هنرمندان جوان‌تر نیز قرار گرفته است لذا امیدوارم که با تداوم یافتن روند این رویداد مهم هنری شاهد رشد و توسعه هر چه بیشتر عرصه مجسمه‌سازی باشیم.
لازم به یادآوری است، هشتمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران به همت سازمان زیباسازی شهر تهران در برج میلاد در حال برگزاری است و تا 24 اردیبهشت‌ماه از ساعت 10 تا 18 همه روزه میزبان علاقمندان به هنر است.

رسانه

هنرمند شرکت‌کننده در بخش دانشجویی هشتمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران گفت: به نظر من چیدمان این دوره از سمپوزیوم بسیار عالی است، زیرا باعث می‌شود که ارتباط بهتری به خصوص بین دانشجویان و هنرمندان حرفه‌ای ایجاد شود در واقع چیدمان این دوره از سمپوزیوم فضای حرفه‌ای‌تری را ایجاد کرده است.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • همایش بازنمایی فضاهای شهری در هنر و ادبیات مجموعه مقالات به کوشش: معاونت برنامه ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران سال چاپ: 1392   امروزه فضای شهری به عنوان فضایی واسط میان دنیای درون و بیرون افراد نقشی عمده در روزمرگی های شهروندان دارد. بی شک شناخت کاربردهای این فضا در حوزه های متفاوت و بهره گیری از نظریه های روز دنیا ، کارشناسان و متخصصان شهری را در ارتقاء و بهینه سازی سطح زندگی شهروندان یاری خواهد کرد. کتـاب بازنمـایی فضاهـای شهری در هنر وادبیات با نگاهی کاربردی و بینارشته ای به مطالعات شهری، تلاشی است برای استمرار چنین دیدگاه مدبرانه وتوجه به پالایش شهر وفضاهای شهری در مدیریت شهری که می کوشد با بررسی و موضوعات مبتلا در جهـان و به خدمـت گرفتـن رویکـردهای پیشنهادی دیگران، شهر را به جایگاهی که شایسته برای زیستن شهروندان باشد، تبدیل نماید.    

آینه رسانه ها

آینه رسانه ها

نگارخانه