علی مرادخانی: سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران مصداق دیپلماسی فرهنگی است

علی مرادخانی معاون امور هنری وزیر ارشاد گفت: سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران، مصداق بارز دیپلماسی فرهنگی است.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، علی مرادخانی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره برگزاری هشتمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران گفت: این سمپوزیوم و رویدادهایی شبیه آن، نقش مهمی در حفظ هویت جمعی ما ایرانیان دارند و از سویی می‌توان این گونه ریویدادهای هنری را آیینه‌ای دانست که به نوعی فکر و شرایط تاریخی و اجتماعی ما را برای آیندگان به تصویر می‌کشد.
او ادامه داد: این گونه سمپوزیوم‌ها و خروجی آن بیش از هر چیزی جنبه هویت‌یابی را در خود جای داده و ما می‌توانیم تاریخ خود و گذشتگان را در دل این رویدادها بازیابیم و معرفی کنیم.
معاون هنری وزیر ارشاد گفت: یکی از زیبایی‌های هنر مجسمه‌سازی هم‌نشینی سختی ماده و از طرفی زیبایی و لطافت در تصویر است که تجلی این همه سختی و زیبایی در کنار هم می‌تواند برای جامعه اهمیت داشته باشد؛ چرا که تماشای این هنرمندی‌ها به خصوص در محیط شهری شرایط را برای زندگی آسان‌تر می‌کند.
مرادخانی گفت: در حقیقت با جانمایی آثارسمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران در سطح شهر به مردم انگیزه و امید خواهیم داد. من قبل‌تر هم گفتم که برپایی سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران سبب ایجاد یک گشایش برای آیندگان می‌شود و باید به برگزاری چنین رویدادهایی هرچه بیشتر توجه کنیم.
او گفت: ما باید دائم تلاش کنیم که این سمپوزیوم در آینده به طریق بهتر و گسترده‌تری برگزار شود؛ چرا که پیشرفت و ارتقاء سطح کیفی این سمپوزیوم هم در جلوه‌های محیط شهری و هم در ارتقای مجسمه‌سازی کشور تاثیر می‌گذارد.
معاون امور هنری وزیر ارشاد گفت: یکی از نقاط مثبت سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران، هم زیستی هنرمندان ایرانی و خارجی در کنار یکدیگر است و خوشبختانه در یک فضای حرفه‌ای دیپلماسی فرهنگی در بالاترین سطح خود در حال رخ دادن است و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از برگزاری چنین رویدادهایی حمایت می‌کند.
مرادخانی اظهار کرد: امیدوارم بتوانیم از امکان دیپلماسی فرهنگی این رویدادها استفاده لازم را ببریم، زیرا در چنین رویدادهایی هنرمندان مختلف جهان گردهم می‌آیند و ما نیز باید از این فرصت استفاده کافی را ببریم. باید علاوه بر تولید آثار به گفت و شنود و استفاده از تجربیات هنرمندان خارجی حاضر در سمپوزیوم مجسمه‌سازی توجه شود و از آن بهره برد.
لازم به یادآوری است، هشتمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران به همت سازمان زیباسازی شهر تهران در برج میلاد در حال برگزاری است و تا 24 اردیبهشت‌ماه از ساعت 10 تا 18 همه روزه میزبان علاقمندان به هنر است.

آینه رسانه ها

آینه رسانه ها

نگارخانه