مرتضی دستجردی: سمپوزیوم مجسمه‌سازی اتفاق خوبی برای دانشجویان است

هنرمند دانشجو شرکت‌کننده در هشتمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران این رویداد هنری را مثبت ارزیابی کرد و گفت: سمپوزیوم اتفاق بسیار خوبی برای دانشجویان مجسمه‌سازی است؛ در واقع اینکه امروز ما در کنار هنرمندان خارجی و حرفه‌ای‌های داخلی هستیم، بسیار خوب است زیرا سبب می‌شود که سبک‌ها و روش‌ها را بیشتر بشناسیم.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، مرتضی دستجردی، هنرمند شرکت‌کننده در بخش دانشجویی هشتمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران درباره اثر اجرایی خود در این رویداد هنری گفت: زمانی که ماکت کارم را ساختم و اتود زدم، اثرم برای خودم به نحوی آشنا بود زیرا در آن سادگی و پیچیدگی خاصی وجود داشت.
وی افزود: در واقع فرم من یک گره است که به نظر ساده می‌آید اما پیچیدگی‌هایی هم دارد زیرا این اثر از نمای رو‌به‌رو و کنار برای مخاطب تفاوتی ندارد اما اگر از سه رخ به اثر نگاه کنید، یک گره پیچیده دیده می‌شود.
این هنرمند که دانشجوی دانشگاه نیشابور است، ادامه داد: این اثر برای من جذابیت فرمی داشت در واقع من آن را انتخاب کردم زیرا بیانگر این بود که گاهی اتفاقات ساده نیز در درون خود پیچیدگی‌هایی دارند.
این هنرمند مجسمه‌ساز، شکل اجرایی هشتمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران را مثبت خواند و در این باره گفت: من در دوره گذشته این سمپوزیوم نیز به عنوان دستیار در بخش فلز حضور داشتم. به نظر من فضای سمپوزیوم نسبت به دوره قبل بسیار تغییر کرده، زیرا همه چیز منظم‌تر و بهتر از قبل شده است. البته از آنجایی که در دوره قبل هم فلز و هم سنگ کار می‌شد، فکر می‌کنم که این تمرکز بر سنگ کار را منظم‌تر کرده است.
دستجردی سمپوزیوم را اتفاق خوبی برای دانشجویان خواند و اظهار کرد: سمپوزیوم اتفاق بسیار خوبی برای دانشجویان مجسمه‌سازی است در واقع اینکه امروز ما در کنار هنرمندان خارجی و حرفه‌ای های داخلی هستیم، بسیار خوب است؛ زیرا سبب می‌شود که سبک‌ها و روش‌ها را بیشتر بشناسیم. ضمن اینکه امکان تجربه بر روی سنگ کوچک‌تر را نیز به شکل مستقل برای ما فراهم کرده است.
وی افزود: نظارتی که بر کارهای دانشجویی می‌شود و کمکی که از سوی سمپوزیوم برای ما فراهم شده، برای من بسیار عالی است.
این هنرمند، تنوع آثار را در هشتمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران قابل توجه دانست و بیان کرد: این نخستین بار است که من از یک فرم انتزاعی استفاده کردم اما اینکه می‌بینم هنرمندان روی کارهای پرتره یا فرم‌های انتزاعی خاص کار می‌کنند برای من جذاب است؛ زیرا نشان می‌دهد که این جسارت به شرکت‌کنندگان داده شده است و این تجربه برای دوره بعد من نیز قطعا مفید است زیرا من نیز در مسیر رشد این پروسه قرار خواهم گرفت.
دستجردی ادامه داد: امسال روند سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران از کارهای صرفا انتزاعی خارج شده است زیرا همانطور که می‌دانید درک انتزاعی کمی برای جامعه ما سخت است و این اتفاق و حضور پرتره در کارها نیز می‌تواند سمپوزیوم را به مردم نزدیک‌تر کند که از نگاه من بسیار عالی است.
لازم به یادآوری است، هشتمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران به همت سازمان زیباسازی شهر تهران در برج میلاد در حال برگزاری است و تا 24 اردیبهشت‌ماه از ساعت 10 تا 18 همه روزه میزبان علاقمندان به هنر است.

معرفی کتاب

  • نام کتاب : مبلمان خیابان عنوان اصلی :  Street Furniture نویسنده: جاکوبو کراول  Jacobo Krauel انتشارات: LINKS سال چاپ : 2007 معرفی کتاب: از بدو شروع تمدن مدرن، مدنیت-بخشی به فضاهای عمومی شهر به موضوعی…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آینه رسانه ها

آینه رسانه ها

نگارخانه