فراخوان دیوارنگاری رویش ویژه دانشجویان رشته‌های هنر منتشر شد

فراخوان دیوارنگاری رویش ویژه دانشجویان رشته‌های هنر منتشر شد.
 

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، این فراخوان با نگاه حمایت از ایده‌ها و توانمندی‌های دانشجویی منتشر شده و از همه دانشجویان رشته‌های هنرهای تجسمی و سایر گرایش‌های هنری مرتبط در دانشگاه‌ها، مراکز آموزش عالی و دبیرخانه‌ها و تشکل‌های دانشجویی در نهادها و سازمان‌های مختلف دعوت می‌شود ایده‌ها و طرح‌های خود را برای اجرا بر روی دیوارهای سطح شهر به مدیریت نقاشی دیواری این سازمان ارائه‌دهند.
هر دانشجو یا گروه دانشجویی می‌تواند حداکثر 10 طرح برای این فراخوان پیشنهاد کنند و دیوارهای درنظر گرفته شده برای این فراخوان شامل دیوارهای طولی در خیابان‌ها، محله‌ها و بوستان‌ها بوده که اولویت آنها مخاطب پیاده است.
دانشجویان می‌توانند با مراجعه حضوری به دبیرخانه، آثار خود را در تاریخ های 9 و 10 بهمن ماه 1395 تحویل دهند؛ فایل طرح پیشنهادی با فرمت jpg در ابعاد A3 با وضوحdpi 300 بوده و پرینت در قطع A3 با کیفیت بالا از هر طرح همراه داشته باشند.
هیات داوران متشکل از خسرو خسروی، رضا هدایت، کیانوش غریب‌پور، امیر سقراطی، مرتضی احمدوند بوده و بررسی، کارشناسی، تأیید یا رد طرح‌ها به عهده اعضای هیأت داوری فراخوان است و در نهایت آثار 12 بهمن ماه داوری شده و نتیجه آن در تاریخ 13 بهمن ماه اعلام می شود.
گفتنی است هدف اصلی این فراخوان، ایجاد زمینه حضور دانشجویان به منظور فراهم نمودن امکان مشارکت آنان در فعالیت‌های هنرهای شهری است و تلاش دارد روحیه مشارکت و تمرین کار گروهی و انتقال تجربیات را بالا ببرد.
علاقه مندان برای شرکت در این فراخوان می توانند آثار خود را در تاریخ اعلام شده به دبیرخانه واقع در خیابان مفتح جنوبی نبش کوچه شیرودی پلاک 2، سازمان زیباسازی ،طبقه سوم، معاونت فرهنگی و هنرهای شهری، مدیریت نقاشی دیواری ارائه کنند.

معرفی کتاب

  • همایش بازنمایی فضاهای شهری در هنر و ادبیات مجموعه مقالات به کوشش: معاونت برنامه ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران سال چاپ: 1392   امروزه فضای شهری به عنوان فضایی واسط میان دنیای درون و بیرون افراد نقشی عمده در روزمرگی های شهروندان دارد. بی شک شناخت کاربردهای این فضا در حوزه های متفاوت و بهره گیری از نظریه های روز دنیا ، کارشناسان و متخصصان شهری را در ارتقاء و بهینه سازی سطح زندگی شهروندان یاری خواهد کرد. کتـاب بازنمـایی فضاهـای شهری در هنر وادبیات با نگاهی کاربردی و بینارشته ای به مطالعات شهری، تلاشی است برای استمرار چنین دیدگاه مدبرانه وتوجه به پالایش شهر وفضاهای شهری در مدیریت شهری که می کوشد با بررسی و موضوعات مبتلا در جهـان و به خدمـت گرفتـن رویکـردهای پیشنهادی دیگران، شهر را به جایگاهی که شایسته برای زیستن شهروندان باشد، تبدیل نماید.    

آینه رسانه ها

آینه رسانه ها

نگارخانه