فاطمه صفری: دوسالانه مجسمه‌های شهری به خلاقیت هنرمندان بال و پر می‌دهد

فاطمه صفری معتقد است دوسالانه مجسمه‌های شهری ، فضایی‌ست که در آن هنرمندان می‌توانند به ارائه ایده‌های خلاقانه و حتی بلندپروازنه خود دست پیدا کنند.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، فاطمه صفری برگزاری دوسالانه مجسمه‌های شهری را در راستای ارتقای سطح کیفی آثار شهری یک اقدام مثبت خواند و در این باره گفت: اینکه در این دوسالانه به صورت تخصصی کار شهری مد نظر قرار گرفته و آثاری با متراژهای بزرگ و قابل قبول برای نمایش در شهر انتخاب می‌شوند، بسیار مثبت است زیرا این امکان را به شهر می‌دهد که چیدمان مناسب‌تری را تجربه کند و به واسطه آن مخاطب بتواند وارد عرصه جدیدی از هنر شهری و تعامل با محیط شود.
وی افزود: اینکه هنرمندان می‌توانند آثار خود را در تعامل مستقیم با مخاطب ببینند عالی است و من فکر می‌کنم یک اتفاق خوب است.
این هنرمند ادامه داد: فکر می‌کنم دوسالانه فضایی است که در آن هنرمندان و به خصوص جوان این امکان را پیدا می‌کنند که بتوانند ایده‌های خلاقانه خود را که هیچ‌گاه فضایی برای اجرا به آن داده نمی شود، اجرا کنند و حتی نگاه بلندپروازانه‌ای در این راستا داشته باشند. ایده‌هایی که شاید با حمایت بتواند در سطح شهر اجرا شود و با مخاطب تعامل برقرار کند.
صفری تصریح کرد: قطعا مخاطبان گالری افراد خاصی هستند اما دوسالانه مجسمه‌های شهری و ورود آثار به سطح شهر امکان بازدید افراد بیشتری از جامعه و ارتباط برقرار کردن با آثار هنری را به هنرمند می‌دهد که خیلی خوب است.
وی آزاد بودن انتخاب نوع متریال و اجرا را یکی از نقاط قوت دوسالانه خواند و گفت: اینکه هنرمندان در انتخاب متریال یا نوع ارائه آثار آزاد هستند بسیار خوب است، ضمن اینکه نوع اجرای آثار در این دوره از نظر کیفیت بسیار عالی بود.
این هنرمند درباره اثر «ورای پنهان» خود در پنجیمن دوسالانه مجسمه‌های شهری گفت: این اثر متعلق به یک مجموعه است که عنصر اصلی آن نور است. در واقع من این اثر را با نور شروع و به فرم رساندم تا در نهایت محو شدن نور را به عنوان مساله و اتود اصلی نشان دهم. کار به نوعی است که در شب و با استفاده از صفحه‌های زیر اثر امکان بازتاب نور شدید را ایجاد می‌کند و در واقع اصل کار نوع نورپردازی آن است.
پنجمین دوسالانه مجسمه‌های شهری تهران از ۱۸ آبان ماه تا ۵ دی ماه در گالری خیال شرقی واقع در خیابان ولی عصر(عج) چهار راه طالقانی، موسسه فرهنگی هنری صبا برگزار شد.

آینه رسانه ها

آینه رسانه ها

نگارخانه