سام نیک مرام: دوسالانه مجسمه‌های شهری یک گردهمایی برای مجسمه سازان است

سام نیک‌مرام معتقد است دوسالانه مجسمه‌های شهری یک گردهمایی برای مجسمه‌سازان کشور است که هنرمندان این عرصه در آن می‌توانند آثار خود را به نمایش بگذارند و تعاملاتی تازه تعریف کنند.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، سام نیک مرام دوسالانه مجسمه‌های شهری تهران را یک گردهمایی مهم برای مجسمه‌سازان خواند و در این باره گفت: دوسالانه برای تمام هنرمندان عرصه مجسمه‌سازی یک گردهمایی به شمار می‌رود که در آن می توانند آثار خود را به نمایش بگذارند و تعاملاتی تازه تعریف کنند.
وی با اشاره به اینکه هر رویداد هنری دارای مشکلات و انتقاداتی است، گفت: قطعا هر برنامه و رویدادی دارای ابعاد مثبت و منفی است که انتقادات و تحسین‌های مختلفی را بر می‌انگیزد لذا موافقت‌ها و مخالفت‌ها با دوسالانه نیز امری طبیعی است.
این هنرمند ادامه داد: من فکر می‌کنم که دوسالانه دارای مشکلاتی در شیوه برگزاری است که هر ساله تکرار می‌شود اما به طور کلی محاسن این رویداد بیش از معایب آن است.
نیک‌مرام افزود: قطعا برگزاری دوسالانه مجسمه‌های شهری سبب می‌شود که کارهای هنرمندان دیده شود و در نتیجه فضایی برای بروز آنان فراهم شود که بسیار مفید است.
وی در خصوص آثار پنجمین دوسالانه مجسمه‌های شهری گفت: به نظر من سطح تکنیکی آثار این دوره از دوسالانه بسیار خوب بود و آثارقابل توجه بودند اما قطعا باید فکری به حال پیشگیری از افتادن در چرخه تکرار بیاندیشیم زیرا هر سال شاهد آثاری هستیم که با مفهوم یا تکنیکی تکراری وارد این عرصه می‌شوند.
این هنرمند درباره اثر خود در پنجمین دوسالانه مجسمه‌های شهری تهران گفت: «آخرین درخت در آتش» کاری زیست محیطی است که من بر اساس آتش‌سوزی‌هایی که در جنگل‌ها صورت می‌پذیرد ساخته‌ام. اگر به خاطر داشته باشید در سال 93 یک آتش سوزی بزرگ در جنگ‌های گیلان صورت گرفته که مشخص شد مسببان آن شکارچیان بوده‌اند البته قصد من از ساخت این اثر صرفا تاکید بر این رویداد نبود.
نیک مرام توضیح داد: این اثر اشاره به جزیره‌ای دارد که در آن درختان زیادی وجود دارند که بر اثر حمله ارتش تاریکی به آتش کشیده می‌شوند و تنها یک درخت بر فراز تپه از آتش در امان می‌ماند اما لشکر تاریکی اقدام به روشن کردن آتش زیر درخت باقیمانده می‌کند تا او را نیز از بین ببرند. با این وجود درخت باقیمانده آتش نمی‌گیرد و همچنان سالیان سال باقی می‌ماند و میوه می‌دهد.
پنجمین دوسالانه مجسمه‌های شهری تهران از ۱۸ آبان ماه تا ۵ دی ماه در گالری خیال شرقی واقع در خیابان ولی عصر(عج) چهار راه طالقانی، موسسه فرهنگی هنری صبا برگزار شد.

معرفی کتاب

معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آینه رسانه ها

آینه رسانه ها

نگارخانه