حمید کریمی‌پور: دوسالانه مجسمه‌های شهری برای هنر مجسمه‌سازی مفید است

یک هنرمند مجسمه‌ساز، برگزاری دوسالانه مجسمه‌های شهری را یک نیاز برای این عرصه خواند و گفت: قطعا برگزاری دوسالانه مجسمه‌های شهری برای هنرمندان این عرصه مفید و یک نیاز است.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، حمید کریمی پور، دوسالانه را یک اتفاق مهم در عرصه هنر مجسمه‌سازی خواند و در این باره گفت: قطعا دوسالانه رویداد مهمی در عرصه هنر مجسمه‌سازی شهری است که واکنش‌های متعددی نسبت به آن ارائه می‌شود اما من به شخصه فکر می‌کنم که دوسالانه بسیار برای هنر مجسمه‌سازی ایران مفید است.
وی افزود: فکر می‌کنم که شاید لازم باشد که دوسالانه مجسمه‌های شهری را فراتر از شهر تهران برگزار کنیم و به این وسیله سایر شهرها را نیز با هنر مجسمه‌سازی آشنا کنیم.
این هنرمند تصریح کرد: با توجه به اینکه آثار ارسالی به این دوسالانه از سراسر کشور و در سطح ملی هستند لذا محدود کردن این اتفاق به شهر تهران به نوعی هنرمندان دیگر استان‌ها را در شرایط سختی قرار می‌دهد زیرا قطعا به اندازه شناختی که از محیط بومی خود دارند، تهران را نمی‌شناسند.
کریمی‌پور ادامه داد: با وجود تمام انتقاداتی که می‌توان به دوسالانه مجسمه‌های شهری وارد کرد اما فکر می‌کنم که برگزاری این رویداد فواید بسیار زیادی برای جامعه هنری دارد لذا امیدوارم که شاهد تداوم آن باشیم.
وی افزود: به نظر من آثار ارائه شده در دوسالانه طی هر دوره خوبی‌ها و کمبودهایی داشته است لذا نمی‌توان گفت که کدام دوره بهتر از دیگری بوده است، زیرا در هر دوسالانه ما شاهد یک گروه داوران بوده‌ایم اما به صورت کلی ، آثار پنجمین دوسالانه مجسمه‌های شهری خوب و در خور توجه بودند.
این هنرمند درباره اثر خود با عنوان «مسافر» که در پنجمین دوسالانه مجسمه‌های شهری ارائه شده، گفت: «مسافر» اثری است که من سعی کردم با استفاده از یک شی آیتمیک مانند چمدان آن را به تصویر بکشم زیرا این وسیله یکی از الزامات سفر است که به عنوان سمبل آن نیز به کار می‌رود. در این اثر من سعی کردم تغییرات صنعتی و حرکت را نیز در اثر لحاظ کنم.
پنجمین دوسالانه مجسمه‌های شهری تهران از ۱۸ آبان ماه تا ۵ دی ماه در گالری خیال شرقی واقع در خیابان ولی عصر(عج) چهار راه طالقانی، موسسه فرهنگی هنری صبا برگزار شد.

معرفی کتاب

  • همایش بازنمایی فضاهای شهری در هنر و ادبیات مجموعه مقالات به کوشش: معاونت برنامه ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران سال چاپ: 1392   امروزه فضای شهری به عنوان فضایی واسط میان دنیای درون و بیرون افراد نقشی عمده در روزمرگی های شهروندان دارد. بی شک شناخت کاربردهای این فضا در حوزه های متفاوت و بهره گیری از نظریه های روز دنیا ، کارشناسان و متخصصان شهری را در ارتقاء و بهینه سازی سطح زندگی شهروندان یاری خواهد کرد. کتـاب بازنمـایی فضاهـای شهری در هنر وادبیات با نگاهی کاربردی و بینارشته ای به مطالعات شهری، تلاشی است برای استمرار چنین دیدگاه مدبرانه وتوجه به پالایش شهر وفضاهای شهری در مدیریت شهری که می کوشد با بررسی و موضوعات مبتلا در جهـان و به خدمـت گرفتـن رویکـردهای پیشنهادی دیگران، شهر را به جایگاهی که شایسته برای زیستن شهروندان باشد، تبدیل نماید.    

آینه رسانه ها

آینه رسانه ها

نگارخانه