حمید عربی: سطح کیفی آثار پنجمین دوسالانه مجسمه‌های شهری بسیار بالا است

یک هنرمند مجسمه‌ساز سطح کیفی آثار این دوره را بسیار بهتر از دوره‌های قبل خواند و گفت: وقتی آثار پنجیمن دوسالانه مجسمه‌های شهری را دیدم بسیار متعجب شدم و به نوعی کار ارائه شده از سوی خودم را کوچک احساس کردم.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، حمید عربی برگزاری دوسالانه مجسمه‌های شهری را نقطه مهمی برای هنرمندان این عرصه خواند و دراین باره گفت: قطعا برگزاری دوسالانه در روند فعالیت هنرمندان موثر است اما اگر مجسمه‌سازان بدانند که چقدر زمان برای ساخت اثر دارند و قرار است کار اجرایی برای کدام نقطه اجرا شود، اثر بهتری ارائه می‌دهند.
وی ادامه داد: همانطور که می‌دانید هر سال بر اساس نوع داوری‌ها تیپ آثار مورد پذیرش تغییر می‌کند مثلا یک سال آثار فیگوراتیو مورد توجه قرار می‌گیرد اما در دوره بعد توجه بر روی فرم است؛ لذا شاید بهتر باشد که هنرمندان روند کاری در هر دوره را بدانند تا آثاری که ارائه می‌کنند، موثر واقع شود.
این هنرمند تصریح کرد: قطعا مجسمه به عنوان یک هنر برای ارتقای سطح دانش و اندیشه مردم در سطح شهر نصب می‌شود، ضمن اینکه ابعاد زیبایی‌شناسی آن نیز مهم است؛ لذا قطعا نیاز است که هنرمندان بیشتر در جریان سیاست‌گذاری انجام شده، قرار گیرند.
عربی سطح کیفی آثار پنجمین دوسالانه مجسمه‌های شهری را بسیار بهتر از دوره‌های قبل ارزیابی کرد و گفت: به نظر من سطح کیفی آثار این دوره بسیار بالاتر از قبل بود. من دو دوره قبل از این در دوسالانه شرکت کرده بودم لذا وقتی آثار این دوره را دیدم بسیار متعجب شدم و به نوعی اثر ارائه شده از سوی خودم را کوچک احساس کردم.
وی در خصوص اثر خود در پنجمین دوسالانه مجسمه‌های شهری گفت: اثر من بدون عنوان و یک کار فانتزی است که آن را برای فضای بین دو حوض بزرگ بوستان گفت و گو و بر اساس حال و هوای آنجا طراحی کردم. البته از آنجایی که فکر کردم اجازه نصب این اثر در آن نقطه داده نمی‌شود نوع جانمایی را تغییر دادم.
پنجمین دوسالانه مجسمه‌های شهری تهران از ۱۸ آبان ماه تا ۵ دی ماه در گالری خیال شرقی واقع در خیابان ولی عصر(عج) چهار راه طالقانی، موسسه فرهنگی هنری صبا برگزار شد.

معرفی کتاب

معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آینه رسانه ها

آینه رسانه ها

نگارخانه