حمید صادقی: دوسالانه مجسمه‌های شهری نیازمند مخاطب عام برای بازدید است

یکی از مجسمه‌سازان حاضر در پنجمین دوسالانه مجسمه‌های شهری معتقد است نمایشگاه این دوسالانه نیازمند حجم بیشتر مخاطبان عام برای بازدید است.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، حمید صادقی دوسالانه مجسمه‌های شهری را فضایی برای نمایش آثار هنرمندان جوان خواند و در این باره گفت: به نظر من در حال حاضر دوسالانه تنها فضایی است که هنرمندان و به خصوص نسل جوان می‌توانند آثار خود را به نمایش بگذارند به همین خاطر دوسالانه برای این قشر از اهمیت زیادی برخوردار است.
وی درباره سطح کیفی آثار این دوره از دوسالانه اظهار کرد: از نظر من سطح کیفی آثار این دوره از دوسالانه چه از نظر مفهومی و چه از نظر تکنیکی بسیار بهتر بود البته من به نحوه نمایش آثار انتقاد دارم.
این هنرمند ادامه داد: متاسفانه در این دوره فضای نمایش اصلا مناسب آثار نبود زیرا فضای انتخابی جایی نبود که عموم مردم از آن مطلع باشند و بتوانند از آثار دیدن کنند لذا تنها مجسمه‌سازان و هنرمندان یا به عبارتی اقشار خاصی که این رویدادها را دنبال می‌کنند از نمایشگاه دیدن کردند در حالی که قطعا یک نمایشگاه مجسمه شهری نیازمند حجم بیشتری از مخاطب عام است زیرا به هر حال قرار است این آثار به دل شهر و در میان همین مردم راه پیدا کنند.
صادقی درباره اثر خود در پنجمین دوسالانه مجسمه های شهری تهران گفت: «گوزن زرد ایرانی» اثری است که من سعی کردم به عنوان نمادی از ایران ارائه دهم. همانطور که می‌دانید در قدیمی‌ترین فرش جهان یعنی "پازیریک"، 12 گوزن زرد رنگ طراحی شده بود که باعث شد، ریشه این فرش به ایران منصوب شود. در واقع گوزن زرد تنها حیوانی است که به واسطه پیگیری‌های انجام شده از انقراض نجات یافته و به سرنوشت یوز ایرانی دچار نشد لذا من سعی کردم که این بخش را به لحاظ زیست محیطی و نماد ملی اجرا کنم.
پنجمین دوسالانه مجسمه‌های شهری تهران از ۱۸ آبان ماه تا ۵ دی ماه در گالری خیال شرقی واقع در خیابان ولی عصر(عج) چهار راه طالقانی، موسسه فرهنگی هنری صبا برگزار شد.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • همایش بازنمایی فضاهای شهری در هنر و ادبیات مجموعه مقالات به کوشش: معاونت برنامه ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران سال چاپ: 1392   امروزه فضای شهری به عنوان فضایی واسط میان دنیای درون و بیرون افراد نقشی عمده در روزمرگی های شهروندان دارد. بی شک شناخت کاربردهای این فضا در حوزه های متفاوت و بهره گیری از نظریه های روز دنیا ، کارشناسان و متخصصان شهری را در ارتقاء و بهینه سازی سطح زندگی شهروندان یاری خواهد کرد. کتـاب بازنمـایی فضاهـای شهری در هنر وادبیات با نگاهی کاربردی و بینارشته ای به مطالعات شهری، تلاشی است برای استمرار چنین دیدگاه مدبرانه وتوجه به پالایش شهر وفضاهای شهری در مدیریت شهری که می کوشد با بررسی و موضوعات مبتلا در جهـان و به خدمـت گرفتـن رویکـردهای پیشنهادی دیگران، شهر را به جایگاهی که شایسته برای زیستن شهروندان باشد، تبدیل نماید.    

آینه رسانه ها

آینه رسانه ها

نگارخانه