حسینی موسی: دوسالانه مجسمه‌های شهری عامل رشد فضای هنری شهر شده است

یک هنرمند مجسمه‌ساز دوسالانه را عامل رشد فضای هنر شهری خواند و گفت: دوسالانه فضایی را ایجاد می‌کند که به واسطه آن آثار جدی و بهتری وارد جامعه و شهر می شوند.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، محبوبه حسینی موسی که دوسالانه مجسمه‌های شهری را عامل رشد فضای هنری شهر می‌داند در این باره گفت: قطعا برگزاری دوسالانه مجسمه‌های شهری تاثیرات زیادی در عرصه این هنر دارد اما از همه این عوامل مهمتر این است که دوسالانه فضایی را به وجود می‌آورد که به واسطه آن کارهای جدی‌تر و بهتری وارد عرصه جامعه و هنر عمومی می‌شود.
وی افزود: قطعا دوسالانه مجسمه‌های شهری روندی است که می‌تواند به بسیاری از مجسمه‌سازان چه از نظر رشد هنری و چه از نظر اقتصادی کمک کند.
این هنرمند حرکت پنجمین دوسالانه مجسمه های شهری به سمت معماری را دور شدن از سطح کیفی کارهای شهری خواند و اظهار کرد: در این دوره آثاری با رویکرد معماری خیلی بیشتر بود که من آن را دوست نداشتم زیرا احساس می‌کنم که حرکت به سمت معماری کارها را از ایده‌های خوب شهری دور کرده بود، لذا شاید کارهای دوره قبل قابل توجه‌تر بودند.
وی در خصوص اثر خود در پنجمین دوسالانه مجسمه‌های شهری گفت: «فاصله» و «شکوفه خورشید» دو کاری هستند که با استفاده از یک سری فرم‌های سیمی شکل و سبک برای این دوسالانه اجرا کردم. در واقع من درون اثر «شکوفه خورشید» سعی کردم که از سه بافت متفاوت برای القای حسی متفاوت استفاده کنم تا حس شکفتن و تازه شدن را به بیننده القاء کند به همین خاطر نیز رنگ زرد وسط را به عنوان سمبل خورشید در کار انتخاب کردم.
پنجمین دوسالانه مجسمه‌های شهری تهران از ۱۸ آبان ماه تا ۵ دی ماه در گالری خیال شرقی واقع در خیابان ولی عصر(عج) چهار راه طالقانی، موسسه فرهنگی هنری صبا برگزار شد.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • همایش بازنمایی فضاهای شهری در هنر و ادبیات مجموعه مقالات به کوشش: معاونت برنامه ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران سال چاپ: 1392   امروزه فضای شهری به عنوان فضایی واسط میان دنیای درون و بیرون افراد نقشی عمده در روزمرگی های شهروندان دارد. بی شک شناخت کاربردهای این فضا در حوزه های متفاوت و بهره گیری از نظریه های روز دنیا ، کارشناسان و متخصصان شهری را در ارتقاء و بهینه سازی سطح زندگی شهروندان یاری خواهد کرد. کتـاب بازنمـایی فضاهـای شهری در هنر وادبیات با نگاهی کاربردی و بینارشته ای به مطالعات شهری، تلاشی است برای استمرار چنین دیدگاه مدبرانه وتوجه به پالایش شهر وفضاهای شهری در مدیریت شهری که می کوشد با بررسی و موضوعات مبتلا در جهـان و به خدمـت گرفتـن رویکـردهای پیشنهادی دیگران، شهر را به جایگاهی که شایسته برای زیستن شهروندان باشد، تبدیل نماید.    

آینه رسانه ها

آینه رسانه ها

نگارخانه