شاهزاده حمزه: معیارهای درست عامل رشد دوسالانه مجسمه‌های شهری می‌شود

یک هنرمند اعمال معیارهای درست در روند انتخاب آثار را عامل مهمی در رشد دوسالانه خواند و گفت: قطعا زمانی دوسالانه می‌تواند تاثیرگذار باشد که معیارهای درستی در روند آن اعمال شود.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، محمد مهدی شاهزاده حمزه، برگزاری دوسالانه مجسمه‌های شهری را موثر خواند و در این باره گفت: قطعا برگزاری دوسالانه اتفاق موثری در حوزه هنر مجسمه‌سازی است اما زمانی این رویداد می‌تواند تاثیرگذاری بیشتری بر جامعه مخاطب و هنرمندان داشته باشد که معیارهای درستی در آن اعمال شود.
وی بر اهمیت معیارهای شهری در آثار ارائه شده در دوسالانه تاکید کرد و افزود: یقینا آثاری که وارد این دوسالانه می‌شوند باید در وهله نخست دارای ویژگی‌های شهری باشند یعنی هنرمندی که یک اثر در این حوزه اجرا می‌کند باید توانایی اجرای این اثر را در ابعاد بزرگ‌تر از ماکت و به شکل واقعی نیز داشته باشد و ویژگی‌های شهری آثار را نیز به خوبی اعمال کنند.
این هنرمند سطح کیفی آثار این دوره از دوسالانه را بهتر از دوره‌های گذشته خواند و گفت: با این وجود به طور یقین سطح کیفی آثار پنجمین دوسالانه مجسمه‌های شهری نسبت به دوره‌های قبل رشد داشته و بهتر بود؛ با این وجود امیدوارم در دوره‌های بعد معیارهای پذیرش نیز پیشرفته‌تر شود.
شاهزاده حمزه درباره اثر خود در پنجمین دوسالانه مجسمه‌های شهری گفت: «صد دروازه» نام اثری است که من آن را در 3 پوسته طراحی کرده‌ام. در واقع درون این اثر پوسته داخلی، بخش اصلی و مرکزی وجود دارد لذا کار در هر درجه یک پله به سمت بالا حرکت می‌کند. در واقع کار از نظر مفهومی با هنر مینیاتور و نقوش معماری هنر اسلامی ایرانی مرتبط است.
این هنرمند ادامه داد: در این اثر من سعی کردم که فضاسازی مناسب برای مخاطب شهری داشته باشم و بیننده بتواند وارد آن فضا شود.
پنجمین دوسالانه مجسمه‌های شهری تهران از ۱۸ آبان تا ۵ دی ماه در گالری موسسه فرهنگی هنری صبا فرهنگستان هنر برگزار شد.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • همایش بازنمایی فضاهای شهری در هنر و ادبیات مجموعه مقالات به کوشش: معاونت برنامه ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران سال چاپ: 1392   امروزه فضای شهری به عنوان فضایی واسط میان دنیای درون و بیرون افراد نقشی عمده در روزمرگی های شهروندان دارد. بی شک شناخت کاربردهای این فضا در حوزه های متفاوت و بهره گیری از نظریه های روز دنیا ، کارشناسان و متخصصان شهری را در ارتقاء و بهینه سازی سطح زندگی شهروندان یاری خواهد کرد. کتـاب بازنمـایی فضاهـای شهری در هنر وادبیات با نگاهی کاربردی و بینارشته ای به مطالعات شهری، تلاشی است برای استمرار چنین دیدگاه مدبرانه وتوجه به پالایش شهر وفضاهای شهری در مدیریت شهری که می کوشد با بررسی و موضوعات مبتلا در جهـان و به خدمـت گرفتـن رویکـردهای پیشنهادی دیگران، شهر را به جایگاهی که شایسته برای زیستن شهروندان باشد، تبدیل نماید.    

آینه رسانه ها

آینه رسانه ها

نگارخانه