شاپوری: آثار معماری پنجمین دوسالانه مجسمه‌های شهری قابل توجه بود

یک هنرمند مجسمه ساز سطح کمی آثار به نمایش گذاشته شده در این دوره را نسبت به شرکت‌کنندگان در آن اندک خواند و گفت: با وجود تعداد بالای شرکت کنندگان در این دوسالانه، انتظار دیدن آثار بیشتری را به لحاظ کمی داشتم زیرا به نوعی امکان بررسی روند هنرمندان طی دو سال اخیر را ممکن می ساخت.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، نسرین شاپوری روند برگزاری پنجمین دوسالانه مجسمه‌های شهری را بسیار خوب توصیف کرد و در این باره گفت: روند پیش روی دوسالانه بسیار خوب است البته به شخصه انتظار داشتم که از نظر کمی آثار بیشتری را در نمایشگاه این رویداد مشاهده کنم زیرا تعداد شرکت‌کنندگان در این دوره بسیار زیاد بود.
وی افزود: با توجه به تعداد بالای شرکت‌کنندگان به نظر من میزان آثار انتخابی اندک بود؛ لذا اگر امکان نمایش تمام آثار فراهم می‌شد، بسیار بهتر بود زیرا این آثار روند کارهای هنرمندان را طی دوسال اخیر نشان و به نوعی به چالش می‌کشد.
این هنرمند ادامه داد: من معتقدم که شاید بین آثاری که برای نمایش انتخاب نشدند کارهای خوبی نیز وجود داشته است زیرا به هر صورت نگاه داوری تا اندازه‌ای شخصی است لذا ممکن بود کارهای بهتری نیز در آن آثار موجود باشد.
شاپوری تصریح کرد: از آنجایی که این آثار برای فضای شهری طراحی شده‌اند شاید بهتر بود که ما می‌توانستیم آنها را در ابعاد واقعی خودشان ببینیم و صرفا به شکل ماکت مشاهده نکنیم.
وی در رابطه با ساخت آثار منتخب و راه یافتن آنها به سطح شهر گفت: این اقدام بسیار قابل تحسین است اما متاسفانه کارهای بسیاری حتی از دوره‌های قبل در نوبت ساخت باقی مانده‌اند لذا امیدوارم برای سرعت بخشیدن به این امر نیز روندی تعریف شود.
این هنرمند آثار معماری راه یافته به این دوره را قابل توجه خواند و اظهار کرد: به نظر من سطح کیفی برخی از آثار نسبت به دوره‌های قبل کمتر بود اما وارد شدن برخی از آثار معماری به این دوره قابل توجه بود.
وی در خصوص اثر خود در پنجمین دوسالانه مجسمه‌های شهری گفت: کار من یک اثر بدون عنوان بود که در تعریف آن می‌توان گفت، اثر متکثری است متشکل از المان‌های بصری و رنگ‌های متفاوت در دو فضای افقی و عمودی که پتانسیل حاصل از این قرار‌گیری بصریت بیننده را به چالش کشیده و تحت تاثیر قرار می‌دهد.
این هنرمند اضافه کرد: در واقع این اثر تخیلاتی هنرمندانه در ارتباط با روح شهرهاست؛ زیرا این ماشین‌ها هر یک به سان انسان‌ها دارای روحیه و ویژگی‌های خاص خود هستند. این اثر اشاره به وضعیت و فضایی دارد که ذهن مخاطب و هنرمند هر روز با این فضای شلوغ و ترافیک شهری درگیر آن است.
پنجمین دوسالانه مجسمه‌های شهری تهران از ۱۸ آبان تا ۵ دی ماه در گالری موسسه فرهنگی هنری صبا فرهنگستان هنر برگزار شد.

معرفی کتاب

معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آینه رسانه ها

آینه رسانه ها

نگارخانه