سعلبی‌فرد: استمرار دوسالانه مجسمه‌های شهری جای تشکر دارد

یک هنرمند مجسمه‌ساز استمرار برگزاری دوسالانه مجسمه‌های شهری را نقطه قوت این عرصه خواند و گفت: بسیاری از دوسالانه‌ها به این نقطه از استمرار دست نیافتند لذا من فکر می‌کنم این تداوم جای تشکر دارد.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، محمدرضا سعلبی‌فرد، دوسالانه مجسمه‌های شهری تهران را در حوزه هنر مجسمه‌سازی موفق خواند و گفت: دوسالانه در حوزه مجسمه‌های شهری و به خصوص در شهر تهران بسیار موفق عمل کرده است تا جایی که برخی از آثار سطح الگوی مجسمه‌سازی ملی را افزایش داده‌اند؛ لذا امیدوارم که از این روند در سایر شهرها نیز الگو‌برداری شود.
وی استمرار دوسالانه را یکی از مهمترین نقاط قوت این رویداد هنری خواند و اظهار کرد: به نظر من استمرار و تداوم این رویداد هنری یکی از گزینه‌های مهم آن است زیرا متاسفانه بسیاری از دوسالانه‌های دیگر دارای این گزینه نبودند به همین خاطر فکر می‌کنم ادامه این روند جای تشکر دارد.
این هنرمند درباره سطح کیفی آثار این دوره از دوسالانه بیان کرد: به نظر من سطح کیفی یک سری از آثار در ماکت‌ها کمی افت داشت. در واقع بیشتر آثار به نوعی شکل حاضر و آماده داشتند و رشد چندانی نداشتند اما در این میان یک سری از کارها بسیار عالی بودند و سطحی بالاتر از انتظار داشتند.
سعلبی‌فرد درباره اثر خود در پنجمین دوره دوسالانه مجسمه‌های شهری تهران گفت: اثر من بدون عنوان و از مجموعه‌ای به نام «زمانی که سلطان بودیم» انتخاب شده است. در واقع این اثر که متعلق به مجموعه‌ای است که یاد کردم بیشتر به دست‌های پشت پرده دوره قاجار می‌پردازد که چطور افراد بی‌ریشه و بی‌لیاقت به یک‌باره قدرت می‌گرفتند و بعد از بین می‌رفتند.
پنجمین دوسالانه مجسمه‌های شهری تهران از ۱۸ آبان تا ۵ دی ماه در گالری موسسه فرهنگی هنری صبا فرهنگستان هنر برگزار شد.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • همایش بازنمایی فضاهای شهری در هنر و ادبیات مجموعه مقالات به کوشش: معاونت برنامه ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران سال چاپ: 1392   امروزه فضای شهری به عنوان فضایی واسط میان دنیای درون و بیرون افراد نقشی عمده در روزمرگی های شهروندان دارد. بی شک شناخت کاربردهای این فضا در حوزه های متفاوت و بهره گیری از نظریه های روز دنیا ، کارشناسان و متخصصان شهری را در ارتقاء و بهینه سازی سطح زندگی شهروندان یاری خواهد کرد. کتـاب بازنمـایی فضاهـای شهری در هنر وادبیات با نگاهی کاربردی و بینارشته ای به مطالعات شهری، تلاشی است برای استمرار چنین دیدگاه مدبرانه وتوجه به پالایش شهر وفضاهای شهری در مدیریت شهری که می کوشد با بررسی و موضوعات مبتلا در جهـان و به خدمـت گرفتـن رویکـردهای پیشنهادی دیگران، شهر را به جایگاهی که شایسته برای زیستن شهروندان باشد، تبدیل نماید.    

آینه رسانه ها

آینه رسانه ها

نگارخانه