سارا رحیم‌پور: ورود آثار برتر به سطح شهر مهمترین ویژگی دوسالانه مجسمه‌های شهری است

سارا رحیم پور هنرمند مجسمه ساز، ورود آثار برتر دوسالانه مجسمه‌های شهری به سطح شهر را مهمترین اتفاق این رویداد هنری خواند و گفت: ورود آثار به سطح شهر اتفاق بسیار مهمی است که امکان ارتباط با مخاطبان را برای هنرمندان فراهم می‌کند.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، سارا رحیم‌پور، دوسالانه مجسمه های شهری تهران را یکی از اتفاقات مهم عرصه هنرهای تجسمی خواند و در این باره گفت: به طور حتم دوسالانه یکی از مهمترین اتفاقات عرصه مجسمه‌سازی شهری است زیرا در دل این رویداد بسیاری از مجسمه‌ها و آثار برتر وارد سطح شهر می‌شوند.
وی افزود: وارد شدن آثار به سطح شهر قطعا باعث می‌شود که فضای حرفه‌ای وارد فضای جامعه و در میان مردم شود و به نوعی آثار با مخاطبان ارتباط برقرار کنند که اتفاق بسیار خوبی است.
این هنرمند مجسمه‌ساز تاکید کرد: به نظر من نقطه قوت دوسالانه در همین نکته است که آثار در سطح شهر بازخورد مستقیم و ماندگاری را برای هنرمندان به دنبال دارند.
رحیم پور دقت نظر اعمال شده در این دوره از دوسالانه را قابل تحسین خواند و اظهار کرد: دقت نظری که در انتخاب آثار هنرمندان برای این دوره انجام شد، اگر چه باعث شده که شاهد کاهش کمیت آثار باشیم اما به نظر من کیفیت آثار را افزایش داد و ما شاهد آثار بهتر و جدی‌تری بودیم.
وی افزود: به نظر من پنجمین دوسالانه مجسمه‌های شهری نسبت به دوره‌های گذشته که تعداد آثار بیشتر بود، کیفیت بیشتری ارائه داد ضمن اینکه وجود آثاری با نگاه به معماری که هر کدام خصوصیات و ویژگی‌های خاص خود را داشتند نیز در این دوره قابل توجه بود.
این هنرمند درباره اثر خود در پنجمین دوسالانه مجسمه‌های شهری گفت: اثر «اندرونی» اقتباسی از هنر معماری و مینیاتور ایرانی بود. در واقع این کار دارای دو لایه بود و در لایه درونی آن آینه کاری سنتی خود را نشان می‌داد. در واقع این مساله سبب می‌شود که مخاطب جستجوی بیشتر و حس تعامل با اثر را در خود احساس کند.
پنجمین دوسالانه مجسمه‌های شهری تهران از ۱۸ آبان تا ۵ دی ماه در گالری موسسه فرهنگی هنری صبا فرهنگستان هنر برگزار شد.

معرفی کتاب

  • همایش بازنمایی فضاهای شهری در هنر و ادبیات مجموعه مقالات به کوشش: معاونت برنامه ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران سال چاپ: 1392   امروزه فضای شهری به عنوان فضایی واسط میان دنیای درون و بیرون افراد نقشی عمده در روزمرگی های شهروندان دارد. بی شک شناخت کاربردهای این فضا در حوزه های متفاوت و بهره گیری از نظریه های روز دنیا ، کارشناسان و متخصصان شهری را در ارتقاء و بهینه سازی سطح زندگی شهروندان یاری خواهد کرد. کتـاب بازنمـایی فضاهـای شهری در هنر وادبیات با نگاهی کاربردی و بینارشته ای به مطالعات شهری، تلاشی است برای استمرار چنین دیدگاه مدبرانه وتوجه به پالایش شهر وفضاهای شهری در مدیریت شهری که می کوشد با بررسی و موضوعات مبتلا در جهـان و به خدمـت گرفتـن رویکـردهای پیشنهادی دیگران، شهر را به جایگاهی که شایسته برای زیستن شهروندان باشد، تبدیل نماید.    

آینه رسانه ها

آینه رسانه ها

نگارخانه