سارا تقوی: دوسالانه مجسمه‌های شهری حرکتی رو به جلو داشته است

مجسمه‌ساز جوان حاضر در پنجمین دوسالانه مجسمه‌های شهری برگزاری این رویداد هنری را عامل مهمی در رشد و ارتقای آثار مجسمه‌سازی کشور دانست.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، سارا تقوی، دوسالانه مجسمه‌سازی شهری را فضایی برای معرفی هنرمندان جوان به مخاطب خواند و گفت: برگزاری دوسالانه روی عرصه هنر مجسمه‌سازی بسیار تاثیرگذار است زیرا برگزاری یک نمایشگاه و آماده کردن یک مجموعه کامل معمولا برای هنرمندان جوان کاری سخت است که بازخورد مشخصی نیز ندارد اما دوسالانه با فضایی که ایجاد کرده است این امکان را به هنرمندان جوان می‌دهد که با یک اثر خود را به جامعه معرفی کنند و بازخورد مخاطبان و منتقدان را دریافت کنند.
وی افزود: یقینا شرکت در دوسالانه مجسمه‌های شهری یک انگیزه و محرک قوی برای هنرمندان به خصوص جوان‌ترها به شمار می‌رود.
این هنرمند، درباره سطح کیفی آثار این دوره گفت: سطح کیفی آثار این دوره خوب بود اما به نظر می‌آمد که آثار تکراری نیز در درون بخش‌ها وجود داشت با این حال من به شخصه آثار بسیار خوبی را دیدم که به نظرم همان تعداد برای موفقیت یک دوسالانه کافی است.
تقوی دوسالانه را یک حرکت رو به جلو خواند و گفت: به نظر می‌رسد که دوسالانه حرکتی آهسته اما رو به جلو دارد که به مرور زمان تکامل بیشتری را به دنبال خواهد داشت لذا امیدوارم که این حرکت تداوم داشته باشد.
وی در باره اثر خود در پنجمین دوسالانه مجسمه‌های شهری گفت: من در این دوسالانه 2 اثر داشتم که یکی از آنها به نام «دل رستم از غم پر اندیشه شد / جهان پیش او چون یکی بیشه بود» هست. این اثر اشاره به رستم و موقعیتی که وی در آن قرار داشت دارد. در واقع درون این اثر رستم را در شرایطی نشان داده که توان طفره از جنگ با اسفندیار را ندارد و از سوی دیگر از عواقب این جنگ نیز ناراحت است.
این هنرمند ادامه داد: اثر دوم من «در مدرسه» نام دارد که یک دختر افغان را به تصویر کشیده است. دختری که غم و اندوه وی را در بر گرفته و ناامیدی به آینده را در نگاهش تصویر کرده است.
پنجمین دوسالانه مجسمه‌های شهری تهران از ۱۸ آبان تا ۵ دی ماه در گالری موسسه فرهنگی هنری صبا فرهنگستان هنر برگزار شد.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • همایش بازنمایی فضاهای شهری در هنر و ادبیات مجموعه مقالات به کوشش: معاونت برنامه ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران سال چاپ: 1392   امروزه فضای شهری به عنوان فضایی واسط میان دنیای درون و بیرون افراد نقشی عمده در روزمرگی های شهروندان دارد. بی شک شناخت کاربردهای این فضا در حوزه های متفاوت و بهره گیری از نظریه های روز دنیا ، کارشناسان و متخصصان شهری را در ارتقاء و بهینه سازی سطح زندگی شهروندان یاری خواهد کرد. کتـاب بازنمـایی فضاهـای شهری در هنر وادبیات با نگاهی کاربردی و بینارشته ای به مطالعات شهری، تلاشی است برای استمرار چنین دیدگاه مدبرانه وتوجه به پالایش شهر وفضاهای شهری در مدیریت شهری که می کوشد با بررسی و موضوعات مبتلا در جهـان و به خدمـت گرفتـن رویکـردهای پیشنهادی دیگران، شهر را به جایگاهی که شایسته برای زیستن شهروندان باشد، تبدیل نماید.    

آینه رسانه ها

آینه رسانه ها

نگارخانه