منصور طاهری: دوسالانه مجسمه‌های شهری به رابطه هنرمندان و مخاطبان انسجام می‌بخشد

یکی از مجسمه‌سازان پنجمین دوسالانه مجسمه‌های شهری، برگزاری این رویداد هنری را عامل مهمی در انسجام بخشیدن به رابطه مسئولان، هنرمندان و مخاطبان دانست.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، منصور طاهری برگزاری دوسالانه مجسمه‌سازی شهری را عامل ایجاد جریان فرهنگی و هنری در بین هنرمندان خواند و گفت: دوسالانه می‌تواند نوعی مشق هنری در حیطه مجسمه‌سازی شهری باشد و جریان فرهنگی و هنری هنرمندان این عرصه را به سمت و سوی رشد سوق دهد.
وی فراگیر شدن برگزاری دوسالانه در تمام شهرهای کشور را یک نیاز خواند و اظهار کرد: برگزاری دوسالانه اتفاق بسیار خوبی است لذا شاید لازم باشد که این اتفاق در دیگر شهرها نیز رخ دهد و مانند دوسالانه مجسمه‌های شهری تهران ما شاهد ارسال آثار از سراسر کشور به دوسالانه‌های شهری باشیم تا هم جریان هنری کشور دچار تحول شود و هم عرصه مجسمه‌سازی شهری روندی خلاقانه‌تر پیدا کند.
این هنرمند دوسالانه مجسمه‌های شهری را یکی از تدابیر و برنامه‌های فرهنگی برای دستیابی به آثار هنر شهری و عرضه آنها به محیط شهر خواند و بیان کرد: در پی برگزاری دوسالانه مجسمه‌های شهری، رابطه بین هنرمندان این عرصه، مدیران شهری و مخاطبین در جهت حفظ و توسعه این جریان فرهنگی انسجام پیدا می‌کند.
وی نظم برنامه‌ریزی در پنجمین دوسالانه مجسمه‌های شهری را یک گزینه مهم در ایجاد انگیزه بین هنرمندان خواند و گفت: به شخصه به خاطر اعتمادی که به برنامه‌ریزی‌ها و کارشناسی‌های این عرصه داشتم وارد دوسالانه شدم زیرا به نظر من از همان ابتدا درون این دوسالانه سعی شد که اصول کار رعایت شود و کار به شکلی منسجم و پیگیرانه دنبال شد که تا اینجا نیز نتیجه خوبی به دنبال داشته است.
این هنرمند پیشنهاد داد: از آنجایی که مجسمه‌سازی در کشور ما جریانی نوظهور و جوان است، بنابراین در این سال‌ها برای حفظ و تقویت آن باید به سلامت اخلاق حرفه‌ای توجه و تاکید بیشتری داشته باشیم تا با ایجاد یک بستر مساعد بتوانیم در مسیر چشم‌اندازمان، روان‌تر حرکت کنیم.
طاهری ادامه داد: شاید اگر در این دوسالانه‌ها، بیشتر به کیفیت و کارکرد مناسب آثار نسبت به موارد حاشیه‌ای نظیر: نام، شهرت و ... بها داده شود، بهتر باشد.
وی درباره اثر خود در پنجمین دوسالانه مجسمه‌های شهری اظهار کرد: این اثر با موضوع وفاداری کار شده و در آن رابطه انسان امروز با محیط شهری به تصویر کشیده شده است. در واقع درون این اثر فردی وجود دارد که در دست خود تلفن همراهی دارد. این تلفن نمادی از تکنولوژی و فناوری‌های معاصر است. همچنین در بخشی از کار نیز ساختمان‌های یک شهر امتداد پیدا کرده است. در واقع درون این اثر مجموعه شهر، بخشی از عناصر درونی زندگی این انسان است. عواملی که ما نسبت به آنها احساس وفاداری داریم و در واقع مجموعه‌ای که رشد انسانی ما را به دنبال داشته است. در واقع تمام این عوامل بخشی از هویت ما و شهرمان هستند.
پنجمین دوسالانه مجسمه‌های شهری تهران تا ۵ دی ماه در گالری خیال شرقی واقع در خیابان ولی عصر(عج) چهار راه طالقانی، موسسه فرهنگی هنری صبا ادامه دارد.

آینه رسانه ها

آینه رسانه ها

نگارخانه