پریسا علیپور: تداوم برگزاری دوسالانه یک نیاز در عرصه مجسمه‌سازی شهری است

یکی از هنرمندان حاضر در پنجمین دوسالانه مجسمه‌های شهری تهران، برگزاری این رویداد را در عرصه هنر مجسمه‌سازی شهری مهم خواند و گفت: برگزاری دوسالانه در حوزه مجسمه‌سازی شهری، اتفاق خوبی به شمار می‌رود که لازم است تداوم داشته باشد.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، پریسا علیپور، تداوم برگزاری دوسالانه را یک نیاز در عرصه هنر مجسمه‌سازی شهری خواند و در این باره گفت: برگزاری دوسالانه در حوزه مجسمه‌سازی شهری، اتفاق خوبی به شمار می‌رود که لازم است تداوم داشته باشد.
وی با اشاره به اهمیت ارائه کارهای خلاقانه در بطن دوسالانه مجسمه‌های شهری گفت: انتقادی که به دوسالانه می‌توان داشت این است که متاسفانه آثار هنرمندان در هر دوره به سمت سفارشی شدن حرکت می‌کند زیرا ظاهرا نگاه بسیاری از هنرمندان به این عرصه صرفا دریافت سفارش کار از سازمان زیباسازی است لذا خلاقیت‌ها رو به کاهش می‌رود و کارها سمت و سوی سفارشی پیدا می کنند.
این هنرمند مجسمه‌ساز ادامه داد: این اتفاق که آثار انتخابی وارد عرصه شهری می‌شوند یک رویداد بسیار مهم و خوب برای هنرمندان است زیرا علاوه بر ایجاد راهی برای کسب درآمد هنرمندان و فعال شدن اقتصاد هنر، سطح فرهنگ شهری را افزایش می‌دهد و امکان ارتباط مخاطب با هنرمند را فراهم می‌کند اما در این راستا نیاز است که برای سفارش ساخت انتخابی در حوزه شهر زمان بیشتری برای هنرمندان لحاظ شود تا کیفیت آثار به همان شکلی که هنرمندان مد نظر دارند، ارائه شود.
علیپور لزوم حمایت از هنرمندان را یک نیاز اصلی در راستای توسعه هنر خواند و گفت: قطعا بسیاری از هنرمندان به قراردادهایی اینچنینی نیاز دارند لذا شاید بهتر باشد که به جز دریافت جوایز، دولت حمایت‌های تازه‌ای را نیز برای کسب درآمد این بخش لحاظ کند و برخورد بهتری با این قشر داشته باشد.
وی کیفیت آثار این دوره از دوسالانه را بهتر از دوره‌های گذشته خواند و گفت: به نظر من در این دوره آثار سطح کیفی بهتری نسبت به دوره قبل داشتند زیرا در دوره قبل اگر چه کارها تعداد بیشتری داشت اما آثار خوب کمتری در آنها دیده می‌شد لذا من فکر می‌کنم که فیلترها در این دوره بهتر بوده و سطح کیفی آثار را بالا برده است.
وی در خصوص اثر خود در پنجمین دوسالانه مجسمه‌های شهری اظهار کرد: من در اثر سعی کردم که به موضوع کم آبی با نگاهی کلی‌تر و به دور از کشور خودمان بپردازم. در واقع من نخواستم درون این اثر به ایران اشاره کنم بلکه کلیت کم آبی در جهان مد نظر من بود لذا سعی کردم که عنصر کم آبی را در فضایی متفاوت از بیابان به تصویر بکشم.
پنجمین دوسالانه مجسمه‌های شهری تهران تا ۵ دی ماه در گالری خیال شرقی واقع در خیابان ولی عصر(عج) چهار راه طالقانی، موسسه فرهنگی هنری صبا میزبان علاقمندان به هنر مجسمه‌سازی است.

معرفی کتاب

معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آینه رسانه ها

آینه رسانه ها

نگارخانه