یزدی پناهی: دوسالانه مجسمه‌های شهری باعث انگیزه هنرمندان جوان شده است

یک جوان مجسمه‌ساز، برگزاری دوسالانه مجسمه‌های شهری را انگیزه قوی برای هنرمندان جوان خواند و گفت: قطعا دوسالانه اتفاق مهمی در عرصه مجسمه‌سازی کشور به شمار می‌رود.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، سحر یزدی پناهی، درباره برگزاری دوسالانه مجسمه‌های شهری گفت: دوسالانه برای شخص من به عنوان یک هنرمند جوان انگیزه بسیار قوی به شمار می‌رفت زیرا در هر دوره واقعه مهمی درون عرصه مجسمه‌سازی شهری شکل می‌گیرد به همین خاطر من تلاش بسیار زیادی برای آن انجام دادم.
وی افزود: انتخاب و نمایش اثر من در میان آثار افراد با تجربه‌تر این عرصه به من انگیزه تازه‌ای بخشید و اجازه داد که فضایی برای ظهور آثار خود به دست آورم.
این هنرمند مجسمه‌ساز سطح آثار این دوره از دوسالانه را بالا خواند و گفت: آثار در این دوره از دوسالانه از سطح کیفی بسیار خوبی برخوردار بودند اما برخی از آنها آنچنان که باید و در سطح کیفی سایرین نبودند.
یزدی پناهی بر لزوم توجه دوسالانه به هنرمندان جوان تاکید کرد و افزود: قطعا دوسالانه اتفاق مهمی در حوزه مجسمه‌سازی شهری است لذا نیاز است که بیشتر به هنرمندان جوان بها داده شود زیرا این رویداد هنری برای این قشر از هنرمندان بسیار اهمیت دارد.
وی درباره اثر خود در پنجمین دوسالانه مجسمه‌های شهری تهران گفت: اثر من بیشتر در مورد گرایش‌های مادی انسان است. اینکه چطور انسان از روح غریزی خود دور شده و به سمت مادیات گرایش پیدا کرده است.
این هنرمند توضیح داد: اثر من یک صندلی است که نماد یک انسان را در دل خود دارد. انسانی که به اصل خود بازگشته و در این پروسه تبدیل به درخت شده و جوانه زده است.
پنجمین دوسالانه مجسمه‌های شهری تهران، تا ۵ دی ماه در گالری خیال شرقی واقع در خیابان ولی عصر(عج) چهار راه طالقانی، موسسه فرهنگی هنری صبا میزبان علاقمندان به هنر مجسمه‌سازی است.

آینه رسانه ها

آینه رسانه ها

نگارخانه