هژبر ابراهیمی: دوسالانه مجسمه‌های شهری چالشی برای مجسمه‌سازان جوان است

شعله هژبر ابراهیمی برگزاری دوسالانه مجسمه‌های شهری تهران را در راستای ایجاد چالشی مهم برای هنرمندان و به خصوص جوانان خواند و گفت: دوسالانه با نوع فضایی که ایجاد می‌کند این امکان را به هنرمندان به خصوص جوانترها می‌دهد که خود را به درستی محک بزنند و دیده شوند.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، شعله هژبر ابراهیمی برگزاری دوسالانه مجسمه های شهری تهران را اقدام مهمی در راستای ارتقاء سطح کیفی هنرمندان وجوانان خواند و گفت: به نظر می‌رسد که دوسالانه در بخش‌هایی دچار ضعف است و حتی گاهی این تصور ایجاد می‌شود که به نوعی ضعیف‌تر از قبل عمل کرده، اما به طور کلی من فکر می‌کنم نتیجه این دوسالانه ایجاد چالشی تازه برای هنرمندان است و در این راستا موفق بوده است.
وی افزود: برگزاری دوسالانه سبب شده که هنرمندان و به خصوص جوانان وارد عرصه تازه‌ای برای محک زدن خود و کارهای‌شان شوند. در واقع دوسالانه این فضا را در اختیار هنرمندان قرار داده تا به نوعی خود را در یک روند بزرگ‌تر و جدی‌تر بسنجند که بسیار خوب است.
این هنرمند ایجاد هماهنگی بین هنرمندان و مسئولان را برای اجرای آثار انتخابی یک الزام خواند و اظهار کرد: درست است که برخی از آثار پس از انتخاب وارد فضای شهری می‌شوند اما متاسفانه به دلیل کمبود بودجه گاها به حدی این روند به تاخیر می‌افتد که هنرمندان را به دل‌سردی دچار می‌کند و سبب می‌شود که هنرمندان انگیزه‌های خود را از دست بدهند؛ در حالی که اگر یک تعامل مثبت بین هنرمندان و مسئولان انجام شود و کارها با سرعت بیشتری و پس از انتخاب وارد فضای شهری شوند، نگاه انگیزشی بیشتری در این فضا ایجاد می‌شود که می‌تواند باعث رشد کیفی این عرصه شود.
هژبر ابراهیمی درباره اثر خود در پنجمین دوسالانه مجسمه‌های شهری تهران گفت: «گپ» نام اثری است که من سعی کردم با نگاهی به گفت و گو و برای بوستان‌ها و پارک‌هایی که فضای سبز دارند اجرا کنم. در واقع این اثر متعلق به محل‌هایی است که مردم در آن به گفت و گو می‌پردازند. این اثر امکان فضایی برای گفت و گو را به مخاطب می دهد و شکلی تازه به این روند می بخشد.
پنجمین دوسالانه مجسمه‌های شهری تهران، تا ۵ دی ماه در گالری خیال شرقی واقع در خیابان ولی عصر(عج) چهار راه طالقانی، موسسه فرهنگی هنری صبا میزبان علاقمندان به هنر مجسمه‌سازی است.

معرفی کتاب

معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آینه رسانه ها

آینه رسانه ها

نگارخانه