مهسا تهرانی: دوسالانه مجسمه‌های شهری عامل شکل‌گیری خلاقیت هنرمندان شده است

یکی از هنرمندان جوان حاضر در پنجمین دوسالانه مجسمه‌های شهری برگزاری این رویداد هنری را عامل موثری در شکل‌گیری خلاقیت هنرمندان و به تصویر کشیدن آثار تازه در این حوزه دانست.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، مهسا تهرانی هنرمند مجسمه‌ساز با بیان این مطلب درباره تاثیر دوسالانه مجسمه‌های شهری بر روند مجمسه‌سازی کشور گفت: قطعا برگزاری دوسالانه مجسمه‌های شهری می‌تواند عامل موثری در شکل‌گیری خلاقیت مجسمه‌سازان و هنرمندان حوزه شهری باشد؛ زیرا امکان نمایش آثار این بخش را به شکلی خاص و گزینشی فراهم می‌کند.
وی افزود: دوسالانه به عنوان یک رویداد تخصصی در حوزه مجسمه‌های شهری بیشترین تاثیرگذاری را در این حوزه و روی هنرمندان این بخش دارد لذا به واسطه آن فضایی ایجاد می‌شود که هنرمندان تلاش مضاعفی را از خود نشان دهند.
این هنرمند تلاش برای دریافت جایزه را یک نکته منفی در بدنه دوسالانه دانست که مربوط به هنرمندان و نگرش آنهاست و در این‌باره گفت: اینکه دوسالانه تلاش دارد از هنرمندان حمایت کند و آثار برتر را به مرحله اجرا می‌رساند قابل تقدیر است اما متاسفانه همین بخش خود به نکته منفی تبدیل شده که به نگرش هنرمندان مربوط است.
تهرانی توضیح داد: متاسفانه هنرمندان برای اجرای آثار خود به سمت و سوی آثار سفارشی حرکت کرده‌اند به همین خاطر در هر دوره آثاری که طی دوره قبل مورد تقدیر قرار گرفته‌اند، بیشتر دیده می‌شود و خلاقیت هنرمندان به سمت سفارش ساخت سوق پیدا می‌کند.
وی افزود: این ایراد به دوسالانه نیست که هنرمندان سمت و سوی سفارشی سازی می‌گیرند بلکه نوع نگرش این بخش است که شاید با سیاست‌گذاری‌های تازه امکان تغییر را داشته باشد.
این هنرمند مجسمه ساز اثر خود در پنجمین دوسالانه مجسمه‌های شهری را برگرفته از طبیعت خواند و گفت: «توالی» اثری است که از دل طبیعت برگرفته شده است. زیرا ما در تهران همواره شاهد این هستیم که چیزی به فضا افزوده می‌شود و ما شاهد ناهمگونی فضا از جهت بصری آن هم در نماهای مختلف هستیم. در واقع درون تهران فضای سبزنیز سامان درستی ندارد و هر چیزی که به این فضا اضافه می‌شود خود نوعی شکست و به هم ریختگی ایجاد می‌کند لذا من تصمیم گرفتم که اثرم را از دل طبیعت انتخاب کنم تا بتواند در یک فضا هارمونی ایجاد کند.
تهرانی ادامه داد: این اثر ویژگی‌های غیر محیط زیستی ندارد و می‌توان آن را از نخاله‌های شهری ایجاد کرد زیرا بخشی از آن پوشش گیاهی است.
پنجمین دوسالانه مجسمه‌های شهری تهران، تا ۵ دی ماه در گالری خیال شرقی واقع در خیابان ولی عصر(عج) چهار راه طالقانی، موسسه فرهنگی هنری صبا میزبان علاقمندان به هنر مجسمه‌سازی است.

آینه رسانه ها

آینه رسانه ها

نگارخانه