روح انگیز صفری‌نژاد: دوسالانه مجسمه‌های شهری از تمامی رویدادهای مجسمه‌سازی با کیفیت‌تر است

روح انگیز صفری‌نژاد دوسالانه مجسمه‌های شهری تهران را بسیار با کیفیت‌تر از تمام رویدادهای هنری این عرصه خواند و گفت: این رویداد هنری تاثیر عمیقی بر عرصه مجسمه‌سازی کشور دارد.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، روح انگیز صفری‌نژاد با بیان این مطلب گفت: به نظر من دوسالانه مجسمه‌های شهری تهران به نسبت کیفیت و ارزش آثار از تمام رویدادهای حوزه تجسمی کشور در سطح بالاتری قرار دارد و به صورت عمیقی بر این عرصه تاثیرگذار است.
وی منظم بودن و زمان‌بندی درست دوسالانه را از جمله نقاط قوت این رویداد خواند و افزود: زمان‌بندی منظم و اطلاع‌رسانی در این دوره از دوسالانه واقعا عالی بود و به جرات می‌توان گفت که این بخش‌ها نقطه قوت دوسالانه محسوب می‌شود زیرا ما به عنوان هنرمندانی که از شهرهای دیگر آثارمان را ارسال کردیم به دلیل این نظم و ترتیب با مشکلی رو به رو نشدیم.
این هنرمند سطح کیفی آثار این دوره از دوسالانه را نسبت به دوره‌های قبل متفاوت خواند و بیان کرد: این دوره از دوسالانه برخی از آثار بسیار قدیمی و حتی کپی به نظر می‌رسیدند اما به طور کلی بخش مثبت کار این بود که آثار انتخابی دقیقا مناسب فضای شهری هستند و بر خلاف دوره‌های قبل از تصویرسازی فاصله گرفته و بیشتر به هویت شهری پرداخته‌اند که بسیار خوب است.
صفری‌نژاد تاکید بر تنوع و کیفیت آثار را نتیجه سیاست‌گذاری دوسالانه خواند و گفت: دوسالانه مجسمه‌های شهری می‌تواند با نوع داوری و سیاست‌گذاری خود تعیین کننده نوع ارائه آثار و خلاقیت هنرمندان باشد لذا لازم است که در این حوزه به صورت جدی خلاقیت مدنظر قرار گیرد.
وی درباره اثر خود در پنجمین دوسالانه مجسمه‌های شهری توضیح داد: «ایهام» نام اثر من در این دوره از دوسالانه است که به مفهوم کلی «تعالی» می‌پردازد. این اثر که به صورت دو تکه ارائه شده از جنس کریستال و بخش دیگر آن از برنج است که قابلیت چیدمان در کنار یکدیگر و در نهایت شکل‌گیری یک مکعب واحد را دارد.
پنجمین دوسالانه مجسمه‌های شهری تهران، تا ۵ دی ماه در گالری خیال شرقی واقع در خیابان ولی عصر(عج) چهار راه طالقانی، موسسه فرهنگی هنری صبا میزبان علاقمندان به هنر است.

معرفی کتاب

معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آینه رسانه ها

آینه رسانه ها

نگارخانه