سازمان زیباسازی شهر تهران برگزار می کند:

نکوداشت استاد میرزا احمد نجفی زنجانی

پنجاه و نهمین نشست پژوهشی هنر با یاد استاد میرزا احمد نجفی زنجانی در نگارخانه برگ برگزار می شود.
 

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران مراسم نکوداشت هنرمند برجسته خوشنویسی معاصر استاد میرزا احمد نجفی زنجانی با حضور عبدالکریم صادقا، علیرضا هاشمی نژاد و کیانوش معتقدی عصر روز دوشنبه 15 آذرماه برگزار می شود.
لازم به ذکر است در انتهای این مراسم فیلمی از زندگی و آثار این هنرمند که به همین مناسبت تهیه شده، به نمایش در می آید و نمایشگاهی از آثار خوشنویسی، عکس و اسناد این هنرمند برجسته تا 25 آذرماه در نگارخانه برپاست.
گفتنی است استاد احمد نجفی در سال 1287 شمسی در نجف اشرف به دنیا آمد اما بیشتر عمر خود را در تهران سپری نمود. او در جوانی علاوه بر طی نمودن دروس طلبگی با گرایش به خوشنویسی، آموزش های این هنر را در نزد اساتید برجسته آن ایام نظیر استاد هاشم محمد بغدادی و حامد الامدی از خوشنویسان بزرگ عراق و ترکیه طی نمود و بزودی خود نیز به یکی از برجسته ترین اساتید خطوط ثلث و نسخ بدل گردید. این روحانی ارجمند پنج بار کتابت قران مجید به سرانجام رسانید و کتیبه های بسیاری را در مراکز فرهنگی و مذهبی از جمله ضریح امام رضا(ع) و کتیبه های مسجد اعظم قم را خوشنویسی نمود. نجفی زنجانی از جمله مدرسان برجسته انجمن خوشنویسان ایران به شمار می آید که می بایست ماندگاری خطوط نسخ و ثلث را در روزگار معاصر، مرهون تلاش های او قلمداد نمود.
استاد نجفی زنجانی در سال 1361 شمسی دارفانی را وداع گفت و در مشهد مقدس به خاک سپرده شد.

 

mirza ahmad najafi

 

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

آمار و اطلاعات

نگارخانه