سازمان زیباسازی شهر تهران برگزار می کند:

پنجاه و ششمین نشست پژوهشی هنر با موضوع نکوداشت استاد عبدالله فرادی

سازمان زیباسازی شهر تهران پنجاه و ششمین نشست پژوهشی هنر با موضوع نکوداشت استاد عبدالله فرادی را برگزار می کند.
 

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، پنجاه و ششمین نشست پژوهشی هنر با موضوع نکوداشت استاد عبدالله فرادی عصر روز چهارشنبه (2 تیرماه) در نگارخانه برگ برگزار می شود.
در این جلسه اکبر ساعتچی و محمد میرزایی به ارائه سخنانی در خصوص این هنرمند می پردازند و در انتها فیلم، آثار، عکس و اسناد مرتبط با استاد عبدالله فرادی برای علاقه مندان به نمایش در خواهد آمد.
لازم به ذکر است نمایشگاه آثار، عکس و اسناد این استاد برجسته خوشنویسی تا چهاردهم تیر ماه در نگارخانه برگ واقع در خیابان پاسداران، میدان هروی، خیابان وفامنش، خیابان جمالی برای بازدید علاقه مندان دایر است.
گفتنی است فرادی خوشنویسی را از سنین کودکی و از کلاس چهارم ابتدایی شروع کرد و تعلیم خط را ابتدا نزد غلامرضا خوشنویس آغاز کرد و بعدها از عماد طاهری ملقب به«عمادالشریعه» سرمشق گرفت. او خوشنویسی را در محضر علی مخصوص، فرزند خلف میرزا حسین‌خان مستوفی معروف به کاتب خاقان، علی آقاحسینی و علی اکبر خان کاوه دنبال کرد اما این برای او کافی نبود به همین خاطر در سال ۱۳۲۳ نزد سید حسن میرخانی ملقب به «سراج الکتاب» رفت و تا واپسین روزهای زندگی استاد، از تعالیم او استفاده کرد.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

آمار و اطلاعات

نگارخانه