ابراهیم اسکندری هنرمند مجسمه ساز؛

مرمت مجسمه خیام استاد صدیقی برای من کلاس درس بود

مسوول مرمت مجسمه خیام، گفت: مرمت مجسمه خیام برای من بسیار جذاب و در واقع کلاس درس بود.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران؛ ابراهیم اسکندری درباره مرمت مجسمه خیام اظهار کرد: شستشو، لایه برداری و ترمیم قسمت های شکسته از جمله اقداماتی است که برای مرمت این مجسمه انجام و تقریبا کار رو به اتمام است.
وی در پاسخ به این سوال که چطور باید از این مجسمه حفاظت شود، ادامه داد: در موقعیت مجسمه های مدلینگ را جابجا یا در موزه نگهداری کرده و بدلی از آن را در شهر قرار می دهند. بهتر این است که در موزه نگهداری شود. در حال حاضر که البته موزه ای برای نگهداری این گونه آثار وجود ندارد می توان با قرار دادن شیشه در اطراف آن از این مجسمه حفاظت کرد.
اسکندری درباره استاد صدیقی، تصریح کرد: استاد صدیقی از اساتیدی بود که هنر مجسمه سازی را از ایتالیا به ایران وارد کرد. تجربه شخصی من این است که بین مردم و مجسمه سازی فاصله زیادی افتاده بوده و کمتر با آن آشنا بودند اما الان به همت سازمان زیباسازی و برپایی جشنواره های هنر شهری در یک دهه گذشته، بیشتر با این هنر آشنا شده اند.
این مجسمه ساز تاکید کرد: استاد صدیقی با سنگ کار می کرد و به همین دلیل همه کارهای ایشان ماندگار شد. امیدوارم سازمان زیباسازی هم به سمت استفاده از سنگ و برنز یا متریال های ماندگارتر برود.
وی درباره راهکارهای افزایش مشارکت مردم در نگهداری هنرهای شهری بویژه مجسمه، ادامه داد: برگزاری کارگاه هایی مانند سمپوزیم ها و جشنواره های هنر شهری که خود مردم در آن حضور دارند، معمولا در این زمینه موفقیت آمیز بوده است.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • مولفان : سید رضا مرتضایی، مهدی اصل فلاح سال چاپ: ۱۳۹2 تدوین کتاب فوق، با هدف نگاهی طراحانه به عناصر سازنده سیما و منظر شهـری، صورت پذیرفتـه است و با توجـه به سرفصل های اصلـی…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه