منصوره نعیم ‌آبادی: آثار هنری فضای شهر را جذاب و شاد می‌کنند

منصوره نعیم‌آبادی گفت: هنرمندان در سالانه بهارستان کانسپت‌های متنوعی در سطح شهر جانمایی می‌کنند و مردم با موضوعات هنری مختلفی مواجه می‌شوند.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، منصوره نعیم‌آبادی هنرمند شرکت‌کننده در بخش هنرهای محیطی پنجمین سالانه هنرهای شهری بهارستان درباره اثرش توضیح داد: اتوبان امام علی (ع) حوالی خیابان پیروزی یک دیوار بتنی وجود دارد که طرحی شش ضلعی شبیه کندوی عسل دارد با دیدن این دیوار طرح کندوی عسل با زنبورهایش به ذهنم رسید، اما در نهایت با جانمایی اثر "زنبوری" در این مکان موافقت نشد و این اثر در زیرگذر استاد معین قرار گرفت که دیوار طرح مربعی دارد.
این هنرمند ادامه داد: زنبور از شیره گل‌ها تغذیه می‌کند و می‌تواند با آمدن بهار هم‌خوانی داشته باشد و با جانمایی روی دیوارهای بی‌روح، فضای شهر را رنگی و زیبا کند. این اثر به صورت حجم است که روی آن نقاشی شده است.
نعیم‌آبادی اظهار کرد: با توجه به پایان سال قیمت‌ها و دستمزدها بالا رفت و هنرمندان برای حضور در بهارستان باید هزینه بیشتری برای متریال کنند. من پیش از اوج گرفتن ویروس کرونا لوازم مورد نیازم را تهیه کرده بودم و به مشکل خاصی برنخوردم و بخش عمده کار را هم خودم انجام دادم.
این هنرمند افزود: شرایط کنونی کشور و روحیه مردم مساعد نیست و حضور آثار هنری فضای شهر را جذاب و شاد می‌کند. هنرمندان کانسپت‌های متنوعی در سطح شهر جانمایی می‌کنند و مردم با موضوعات هنری مختلفی مواجه می‌شوند.
نعیم آبادی در پایان صحبت هایش گفت: دستور کار هنرمندان باید در ماه بهمن داده شود تا هنرمندان زمان مناسبی برای خلق اثر براس بهارستان داشته باشند. اسفند زمان مناسبی برای جانمایی آثار نیست زیرا خیابان‌ها شلوغ و پر رفت و آمد است، البته تنها امسال خیابان‌ها برای کار ما خلوت بود و می‌توانستیم رفت و آمد کنیم.
پنجمین سالانه هنرهای شهری بهارستان (بهارستان 99) همزمان با آغاز سال نو در سطح شهر تهران در حال اجراست.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه