عاطفه معصومی: یک اثر هنری باید روی مردم تاثیر بگذارد

عاطفه معصومی می‌گوید همه آثاری که در سالانه بهارستان ارائه شده‌اند یک مفهوم دارند و آن فرا رسیدن بهار است.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، عاطفه معصومی که در بخش تخم مرغ‌های رنگی پنجمین سالانه هنرهای شهری بهارستان حضور دارد، گفت: به طور کلی طراحی برای بهار و نوروز هم برای هنرمندان و هم برای مخاطبان بسیار خوب است برای همین آثاری که در سالانه بهارستان ارائه شده‌اند یک مفهوم دارند و آن عید نوروز و فرا رسیدن بهار است.
معصومی در ادامه بیان کرد: من برای ارائه طرحم به تاثیرگذاری آن بر مخاطبان بیشتر توجه داشتم زیرا به نظرم یک اثر باید تاثیر خوبی بر مردم بگذارد. زمانی‌که در حال کار بر روی تخم مرغ‌های رنگی بودم، متوجه شدم که مردم با دقت بیشتری به کار نگاه می‌کنند در نتیجه تعامل خوبی بین هنرمند، مردم و اثر هنری به وجود می‌آید. البته امسال به دلیل بیماری کرونا این ارتباط خیلی کمتر شده بود.
این هنرمند درباره اثرش در بهارستان 99 توضیح داد: طرح من در خیابان ولیعصر، نبش کوچه استقلال اجرا شد که روی آن چند مرد در حال انجام دادن رقص محلی هستند. در این اثر یک زن در حال دف زدن است و از رنگ‌های آبی، بنفش، قرمز و... برای تین کاراستفاده کردم تا مخاطب را جذب کند. بطور کلی هدفم این بود با این اثر لباس‌های محلی مختلف را نشان دهم.
پنجمین سالانه هنرهای شهری «بهارستان» به همت سازمان زیباسازی شهر تهران در بهار سال 1399 در سطح شهر تهران در بخش‌های مختلفی همچون تخم مرغ‌های رنگی، دیوارهای کوچک شهر من و هنرهای محیطی در حال برگزاری است.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • نام کتاب: گرافیتی- رویکردی انتقادی نویسنده: مسعود کوثری ناشر: دریچه نو تهیه شده در: معاونت برنامه­ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران- مدیریت مطالعات و آموزش-واحد آموزش شمارگان: 1500 جلد قیمت: 120.000 ریال نوبتو سال…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه