پروانه زیرک: فضای شهری نیازمند هنرهای محیطی است

پروانه زیرک معتقد است؛ فضای شهری نیازمند هنرهای محیطی است و باید رویداد بهارستان به شکل گسترده‌تری در شهر برگزار شود.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، پروانه زیرک از هنرمندان بخش تخم مرغ‌های رنگی پنجمین سالانه هنرهای شهری بهارستان، گفت: عنوان سالانه بهارستان نیز به عید و بهار اشاره دارد و زمانی‌که مردم در این ایام هنرمندان را در حال نصب تخم مرغ‌های رنگی در سطح شهر می‌بینند، کنجکاو می‌شوند و بسیاری از آن‌ها درباره هنر سوالاتی می‌پرسند و ما از این طریق متوجه می‌شویم که مردم چقدر هنرهای شهری را دوست دارند.
زیرک در ادامه بیان کرد: به نظر من بهتر بود سالانه بهارستان در همه جای شهر از این تخم مرغ‌های رنگی جانمایی می‌کرد تا همه شهروندان در هرجایی که هستند از این آثار بهره‌مند شوند.
این هنرمند افزود: تخم مرغ‌های رنگی به شهر انرژی خوبی منتقل می‌کنند در نتیجه باید هنرمندان آثاری با مفهوم بهتر را در دید عموم قرار دهند.
وی درباره اثر خود در بهارستان 99 توضیح داد: طرح من در چهارراه پارک وی اجرا شد که از طرح‌های قدیمی برای آن الهام گرفتم و شامل رنگ‌های شاد و بهاری است و از رنگ‌های آبی، قرمز، سبز، نارنجی و...برای این طرح شلوغ استفاده کردم.
پنجمین سالانه هنرهای شهری «بهارستان» به همت سازمان زیباسازی شهر تهران در بهار سال 1399 در سطح شهر تهران در بخش‌های مختلفی همچون تخم مرغ‌های رنگی، دیوارهای کوچک شهر من و هنرهای محیطی در حال برگزاری است.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • نام کتاب: گرافیتی- رویکردی انتقادی نویسنده: مسعود کوثری ناشر: دریچه نو تهیه شده در: معاونت برنامه­ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران- مدیریت مطالعات و آموزش-واحد آموزش شمارگان: 1500 جلد قیمت: 120.000 ریال نوبتو سال…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه