اسفندیار نوروززاده: بهارستان 99 بسیاری از طرح‌های هنری را در معرض دید مخاطبان قرار داد

اسفندیار نوروززاده از هنرمندان بهارستان سال 99 معتقد است، آثار هنری که در شهر ارائه می‌شوند باید در ذهن مخاطبان ماندگار شوند.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، اسفندیار نوروززاده که در بخش تخم مرغ‌های رنگی پنجمین سالانه هنرهای شهری بهارستان حضور دارد، گفت: سالانه بهارستان به خوبی توانسته است تعامل را میبان مردم و هنرمندان به وجود آورد، زیرا اگر این سالانه برگزار نمی‌شد بسیاری از طرح‌های هنری در معرض دید مخاطبان قرار نمی‌گرفت.
نوروززاده در ادامه بیان کرد: من هنوز همه آثار را امسال را ندیدم و فقط چند اثر را دیدم که تمامی آن‌ها زیبا بودند. به نظرم بعضی آثار باید در میادین و جاهای دیگر باقی بماند، زیرا بعضی از این آثار فقط دو ماه در شهر هستند و بعد از بین می‌روند در صورتی‌که اگر مدت زمان بیشتری در شهر باشند در ذهن‌ها ماندگار می‌شوند.
این هنرمند درباره رویکرد بهارستان به موضوع رنگ افزود: به نظر من به کمک رنگ می‌توانیم ماندگاری یک اثر را بیش‌تر کنیم زیرا مخاطبان جذب آثاری می‌شوند که رنگ‌های شاد و متنوع دارد.
وی درباره اثرش توضیح داد: طرح من نبش کوچه تورج در ولیعصر اجرا شد و در مجموع طرحی شلوغ است که از اشکال هندسی برای این اثر بهره گرفتم. همچنین برای تزئین از گلدان و گل به همراه رنگ‌های شاد استفاده کردم تا مخاطب را از نظر بصری جذب کند.
پنجمین سالانه هنرهای شهری «بهارستان» به همت سازمان زیباسازی شهر تهران در بهار سال 1399 در سطح شهر تهران در بخش‌های مختلفی همچون تخم مرغ‌های رنگی، دیوارهای کوچک شهر من و هنرهای محیطی در حال برگزاری است.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • حیات شبانه تهران چالش‌هایی را پیش‌ روی مدیران شهری قرار داده است. چالش‌هایی که گاه موجب نادیده گرفتن این نیاز طبیعی ساکنان کلانشهری چون تهران می‌شود. شب‌های تهران چه جایگاهی در نگاه مدیریت شهری دارد؟…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه