مرتضی جعفری: آثار مناسبتی و موقت، یک انرژی تازه به شهر تزریق می‌کنند

مرتضی جعفری معتقد است؛ حس تغییر و تحول ناگهانی با سالانه بهارستان در فضای شهری برای مردم دلنشین است.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، مرتضی جعفری هنرمندی که در بخش تخم‌مرغ‌های رنگی پنجمین سالانه هنرهای شهری بهارستان حضور دارد، درباره اثرش توضیح داد: طرح من در محدوده خیابان مولوی تا خیابان قزوین اجرا شد که این طرح براساس سفالینه باستانی شهر سوخته است، یعنی تصاویر متحرکی که به انیمیشن تبدیل شده‌اند.
جعفری در ادامه بیان کرد: یک درخت در این اثر وجود دارد که نماد فصل بهار است و خیلی دوست داشتم از نقوش ایرانی در طرحم استفاده کنم، زیرا طرح‌های ایرانی خیلی تاثیرگذار هستند.
این هنرمند درباره بهارستان سال 99 افزود: سالانه بهارستان توانسته فضای پر از تنش و اضطراب شهر تهران را تلطیف کند. به‌خصوص که همزمانی آن با روزهای بهار، کاملا این حس را به شهروندان می‌دهد که همه‌چیز نو شده است. این ویژگی مهم کارهای مناسبتی است که بسیار هم مفید است زیرا حس تغییر و تحول ناگهانی برای مردم دلنشین است.
این هنرمند در پایان گفت: آثار مناسبتی و موقت، یک انرژی تازه به شهر تزریق می‌کنند که قابل انکار نیست. انگار یک تحول مقطعی است. در کارهای موقتی، دست هنرمند هم بازتر است و مردم به اثر نزدیک‌تر می‌شوند؛ چون جانمایی آثار مناسبتی با آثار ثابت متفاوت است.
پنجمین سالانه هنرهای شهری بهارستان (بهارستان 99) همزمان با آغاز سال نو در سطح شهر تهران در حال اجراست.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • واژه « هویت» امروزه در برخورد با مسائل مرتبط با معماری و شهرسازی در شمار واژگان پرمصرف قرار گرفته است. هویت شهر در ابتدا مفهومی قابل درک آنهم بصورتی سهل و ممتنع بنظر می رسد.…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه