نیلوفر نجفی: متولیان شهری عزم جدی دارند تا زیبایی را به کوچه و خیابان‌ها بیاورند

نیلوفر نجفی از هنرمندان بهارستان سال 99 معتقد است، فطرت انسان‌ها همیشه علاقه زیادی به دیدن زیبایی‌ها دارد و سالانه بهارستان به این نیاز شهروندان پاسخ می‌دهد.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، نیلوفر نجفی که در بخش تخم مرغ‌های رنگی پنجمین سالانه هنرهای شهری بهارستان حضور دارد، درابه اثرش در این سالانه گفت: طرح من در تقاطع میدان مولوی اجرا می‌شود که برای اجرای این اثر از ماژیک، چاپ و رنگ اکریلیک استفاده کردم. در این طرح بیش‌تر از رنگ‌های مشکی، سفید، آبی، سبز، قرمز و...استفاده شده است.
نجفی در ادامه بیان کرد: در این طرح از نمادهای ایرانی استفاده شده است. این اثر یک پرنده و یک گل سرخ دارد که پرنده گل را به شخصی می‌دهد که نوید بهار و تازگی را می‌دهد و نشان‌دهنده امید است. مهم‌ترین موضوع این است که دوست داشتم در این اثر نشان دهم که زمستان تمام می‌شود و بهار می‌آید.
این هنرمند در ادامه خاطرنشان کرد: به نظرم متولیان شهری عزم جدی دارند تا زیبایی فصل بهار را با استفاده از انواع و اقسام هنرها به کوچه، خیابان‌ها و اتوبان‌های شهر بیاورند و باعث شوند مردم از حضور در خیابان‌ها احساس شعف و خوشحالی کنند.
وی افزود: فطرت انسان‌ها همیشه علاقه زیادی به دیدن زیبایی‌ها دارد و در کلان شهرهای بزرگ که دود و غبار چهره شهرها را سرد و بی‌روح کرده است، یک نور، رنگ و سبزی در سطح شهر، چشم‌انداز بصری زیبایی را خلق می‌کند.
لازم به یادآوری است، پنجمین سالانه هنرهای شهری بهارستان (بهارستان 99) همزمان با آغاز سال نو در سطح شهر تهران اجرا می‌شود.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه