عطیه ادوای: چهره شهرها با فصل جدید باید تغییر کند

عطیه ادوای از هنرمندان بهارستان سال 99 گفت: همه پدیده‌ها و آدم‌ها در طول مدت زندگی‌شان نیازمند تغییر و نو شدن هستند و چهره شهرها نیز باید همزمان با نو شدن طبیعت، تغییر پیدا کند.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، عطیه ادوای هنرمندی که در بخش تخم‌مرغ‌های رنگی پنجمین سالانه هنرهای شهری بهارستان حضور دارد، درباره اثر خود گفت: این طرح شامل یک درخت به رنگ مشکی است که دارای نمادهای ایرانی مانند پرنده و گل است؛ همچنین سعی کردم در کارم از نقوش ایرانی هم استفاده کنم.
ادوای در ادامه بیان کرد: این طرح حال و هوای کاملا بهاری دارد و در یک سوی تخم مرغ «یا مقلب القلوب و الابصار» نوشته شده است. رنگ زمینه اثر زرد است و از رنگ‌های دیگر از جمله نارنجی، قرمز و... نیز در آن استفاده شده است.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: رسالت هنر در مانایی اثر نیست؛ بلکه همین‌که مخاطب را برای لحظه‌ای وادار به تجربه یک فضای تازه کنیم، رسالت خود را به عنوان هنرمند انجام داده‌ایم. خیلی کارهای دائمی در شهر داریم که مردم سال‌هاست آنها را می‌بینند ولی تاثیری روی آنها ندارد.
این هنرمند در پایان گفت: همه پدیده‌ها و آدم‌ها در طول مدت زندگی‌شان نیازمند تغییر و نو شدن و ریکاوری هستند و چهره شهرها هم باید در آغاز اولین فصل سال، همزمان با نو شدن طبیعت، تغییر پیدا کند.
پنجمین سالانه هنرهای شهری بهارستان (بهارستان 99) همزمان با آغاز سال نو در سطح شهر تهران در حال اجراست.

تبلیغات فرهنگی

آمار و اطلاعات

نگارخانه