جانمایی بازی "مار و پله " در پارک لاله

بازی نوستالژی "مار و پله " در بخش هنرهای محیطی پنجمین سالانه هنرهای شهری بهارستان در پارک لاله جانمایی می‌شود.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، مژده سوری هنرمند شرکت‌کننده در بخش هنرهای محیطی بهارستان 99 درباره اثر خود گفت: بازی "مار و پله" اثری است که در پنجمین سالانه بهارستان شرکت دادم و این بازی روی زمین و ضلع جنوبی پارک لاله؛ بین خیابان حجاب و بلوار کشاورز جانمایی می‌شود.
این هنرمند افزود: بچه‌های نسل جدید با کامپیوتر و موبایل بازی می‌کنند ومی‌خواهم با این اثر بچه‌ها کمی از دنیای مجازی خارج شوند و بازی‌های نسل دهه ۶۰ را تجربه کنند. همچنین هم نسل‌های خودم بار دیگر به دنیای کودکی خودشان بروند و حس نوستالژی برایشان داشته باشد.
او درباره مشکلاتی که بیماری کرونا برای اثرش به وجود آورده است، توضیح داد: با توجه به فرا رسیدن سال جدید و همچنین شیوع بیماری کرونا قیمت رنگ افزایش پیدا کرده است و کارخانه‌ها حاضر به فروش رنگ نبودند و من مجبور شدم برای تهیه متریال با توجه به زمان محدود؛ پیگیری‌های زیادی کنم. هماهنگی نیروی کار هم سختی‌های خودش را داشت زیرا این اثر باید روی زمین اجرا شود و زمین هم آلوده است و نیروهای کمی حاضر به قبول کردن کار با این شرایط هستند.
سوری در پایان صحبت‌هایش گفت: این چهارمین تجربه‌ام در سالانه بهارستان است. این رویداد هنر شهری در سال‌های اخیر مورد استقبال هنرمندان قرار گرفته است اما باید از دوره‌های بعد با نظم و برنامه‌ریزی بهتری برگزار شود تا هنرمندان فرصت بیشتری برای ارئه اثرشان داشته باشند. از طرفی جانمایی آثار باید دقیق‌تر به هنرمند اعلام شود و همچنین جانمایی‌ها نزدیک به یکدیگر نباشد و بیشتر آنها در مرکز شهر قرار نگیرند و در مناطق شمال و جنوب شهر هم جانمایی اثر داشته باشیم تا بتوانیم سلیقه و نگاه اقشار مختلف جامعه را به مرور تغییر دهیم و با هنر آشنا کنیم.
لازم به یادآوری است، پنجمین سالانه هنرهای شهری بهارستان (بهارستان 99) همزمان با آغاز سال نو در سطح شهر تهران اجرا می‌شود.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • نام کتاب:کارنامه طرح­های مطالعاتی سازمان زیباسازی شهر تهران-89-1368 ناشر:پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری جهاد دانشگاهی تهیه شده در: معاونت برنامه­ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران- مدیریت مطالعات و آموزش-واحد آموزش با همکاری پژوهشکده فرهنگ،…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه