حمید سالاریان: «بهارستان 99» می‌تواند در این روزها به مردم شور و نشاط دهد

حمید سالاریان هنرمند شرکت‌کننده در پنجمین سالانه هنرهای شهری بهارستان از تاثیر این رویداد بر روحیه مردم در این روزها می‌گوید.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، حمید سالاریان هنرمند شرکت‌کننده در بخش آثار محیطی پنجمین سالانه بهارستان درباره اثر خود توضیح داد: "شور بهاری" عنوان اثرم است. این کار؛ انسان‌هایی را نشان می‌دهد که در بدن‌شان نقش و نگارهای اسلیمی و گل و مرغ دارند. آدم‌ها نماد دید و بازید نوروزی و گل و مرغ و طرح‌های اسلیمی نماد هویت و فرهنگ ایرانی و فرا رسیدن بهار هستند.
این هنرمند درباره محل جانمایی اثرش در بهارستان 99 گفت: این اثر در خیابان دماوند؛ ایستگاه ابوریحان روی پل جانمایی می‌شود. زمانی‌که مردم از روی پل عبور می‌کنند این آدم‌های گل و مرغی هم در پایین پای آنها قرار می‌گیرد و مردمی که از پایین پل این صحنه را نگاه می‌کنند برایشان صحنه جذابی به وجود می‌آید که آدم‌های واقعی از بالای آدم‌های درون اثرعبور می‌کنند.
او به مشکلاتی که بیماری کرونا برای پیش بردن خلق اثرش به وجود آورده اشاره کرد و افزود: برای خلق اثر ناگزیر به رفت و آمد هستم و تعدادی از کارگاه‌ها کارشان را تعطیل کردند و یا سفارش قبول نمی‌کنند، بنابراین مجبور شدم 4 کارگاه برای ساخت این اثر عوض کنم و برای برش کار تا خاوران بروم اما با وجود تمام این مشکلات کار را برای بهارستان 99 آماده کردم.
سالاریان که برای پنجمین بار در سالانه بهارستان شرکت کرده است درباره این سالانه گفت: تغییر و زیبا کردن سطح شهر هم زمان با تغییر فصل و آمدن بهار ایده جذابی است؛ زیرا با جانمایی این آثار در مکان‌های اصلی شهر تهران روحیه شادی و نشاط در بین مردم به وجود می‌آید و شهر را قابل دیدن می‌کند. امسال نیز با توجه به شیوع بیماری کرونا و پایین آمدن روحیه مردم، این آثار می‌توانند در وضعیت روحی مردم موثر باشند.
لازم به یادآوری است، پنجمین سالانه هنرهای شهری بهارستان (بهارستان 99) همزمان با آغاز سال نو در سطح شهر تهران اجرا می‌شود.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • نام کتاب:برگ­های پژوهش2 (اسناد و آراء نشست­های پژوهشی هنر-نگارخانه برگ1389 نویسنده:محمدحسن حامدی ناشر:نشر پیکره تهیه شده در: معاونت برنامه­ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران- مدیریت مطالعات و آموزش-واحد آموزش شمارگان: 1500 جلد قیمت:60.000 ریال…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه