رشید وطن دوست: فضای شهر را به کمک آثار هنری تغییر دهیم

رشید وطن دوست معتقد است، فضای شهری روز به روز آلوده‌تر می‌شود و بهترین کار این است که شهر را به کمک آثار هنری تغییر دهیم.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، رشید وطن‌دوست خواننده پیشکسوت درباره برگزاری پنجمین سالانه هنرهای شهری بهارستان گفت: متاسفانه فضای شهرها روز به روز آلوده‌تر می‌شوند زیرا تردد زیاد است و بهترین کار این است که شهر را به کمک آثار هنری تغییر دهیم تا حال شهروندان بهتر شود.
این خواننده افزود: آثار هنری که در فضای شهری استفاده می‌شوند باید دارای رنگ‌های شاد باشند تا بیننده را جذب کنند؛ زیرا شهر خانه دوم همه ما است و باید در شهر به کمک هنر آرامش ایجاد کنیم.
وی در ادامه تاکید کرد: اقدام سازمان زیباسازی شهر تهران با برپایی سالانه‌های هنری بهارستان بسیار زیبا و ارزشمند است زیرا تداوم چنین رویدادهای هنری باعث افزایش سواد بصری مخاطب می‌شود و در نتیجه آثار شهری ساده‌تر و مردمی‌تر می‌شوند.
این خواننده گفت: معتقدم این اقدام زیبا نباید فقط مختص شهر تهران باشد بلکه باید در شهرهای مختلف نیز از آثار هنری استفاده کنیم تا مردم بیش‌تر با هنر و هنرمندان آشنا شوند.
رشید وطن دوست در پایان تاکید کرد: بهارستان سال 99 که همزمان با شیوع بیماری کرونا شده می‌تواند بر روحیه شهروندان نیز تاثیرات مثبتی داشته باشد.
لازم به یادآوری است، پنجمین سالانه هنرهای شهری بهارستان (بهارستان 99) همزمان با آغاز سال نو در سطح شهر تهران اجرا می‌شود.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • نام کتاب : مبلمان خیابان عنوان اصلی :  Street Furniture نویسنده: جاکوبو کراول  Jacobo Krauel انتشارات: LINKS سال چاپ : 2007 معرفی کتاب: از بدو شروع تمدن مدرن، مدنیت-بخشی به فضاهای عمومی شهر به موضوعی…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه