نرجس امینی‌زاده: رنگ عنصر مهمی در نشاط شهری است

نرجس امینی‌زاده، بخش دیوارهای کوچک شهر من "بهارستان 99 " را عامل مهمی در افزوده شدن رنگ به سطح شهر و زندگی روزمره مردم دانست.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، نرجس امینی‌زاده درباره طرح اجرای خود در بخش «دیوارهای کوچک شهر من» پنجمین سالانه هنرهای شهری بهارستان گفت: من در این اثر سعی کردم از رنگ برای افزایش شادابی استفاده کنم. در واقع این اثر، افرادی را نشان می‌دهد که برای نوروز آماده می‌شوند و به نحوی تداعی‌گر، شور و نشاط نوروزی است.
او افزود: به طور حتم در یک کلانشهر بزرگ مانند تهران، رنگ می‌تواند نقش مهم و موثری را در افزایش سطح نشاط و شادابی اقشار مختلف جامعه بازی کند، بنابراین من سعی کردم که رنگ را به عنوان یک عنصر مهم در اثر مد نظر قرار دهم.
این هنرمند درباره دلیل انتخاب محل جانمایی اثر خود، بیان کرد: من در محله باقرخان زندگی می‌کنم و معتقدم که شادی و حس خوب از جمله مهمترین عناصر زندگی در تهران است، با توجه به اینکه همیشه از کنار این دیوار کوچک عبور می‌کردم، احساس کردم که محل خوبی برای تزریق این حس خوب و شادی است.
امینی‌زاده، اجرای طرح «دیوارهای کوچک شهر من» را اقدامی مثبت خواند و گفت: به نظر من طرح بهارستان و بخش‌هایی نظیر «دیوارهای کوچک شهر من» بسیار عالی و قابل ستایش هستند و من به شخصه به عنوان یک هنرمند و شهروند از آن لذت می‌برم.
او ادامه داد: اینکه می‌بینم دیوارهای بسیار کوچک شهری که عموما نادیده گرفته می‌شوند، امروز به واسطه این رویداد هنری و در راستای افزایش سطح سواد بصری مردم و شادمانی جامعه، نقاشی می‌شوند، برای من بسیار خوشایند و لذت‌بخش است.
این هنرمند خواستار تداوم و استمرار این برنامه شد و افزود: به نظر من تداوم و استمرار در هر برنامه‌ای برای بلوغ و بهبود نیاز ضروری است، بنابراین بهارستان و بخش‌های متعدد این رویداد هنری نیز به چنین اتفاقی نیازمند هستند.
بر اساس این گزارش، نرجس امینی‌زاده که سومین دوره حضورش در بخش دیوارنگاری سالانه بهارستان را تجربه می‌کند. اثر خود را در بزرگراه شهید چمران، نرسیده به باقرخان اجرا کرده است.
لازم به یادآوری است، پنجمین سالانه هنرهای شهری بهارستان (بهارستان 99) همزمان با آغاز سال نو در سطح شهر تهران اجرا می‌شود.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • هدف از طراحی شهری و مبلمان آن ایجاد محیطی خلاق و بالنده برای مردمی است که در آن زندگی می کنند. محیطی با گوناگونی بسیار، زمینه خلاقیت افراد جامعه را فراهم می کند و زمینه…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه