فرناز مزین: سالانه بهارستان هنر را به سمت زندگی روزمره و محلات سوق داده است

فرناز مزین اجرای بخش «دیوارهای کوچک شهر من» را عامل مهمی در سوق پیدا کردن، هنر به سمت زندگی روزمره مردم و محلات دانست و گفت: بخش «دیوارهای کوچک شهر من»کمک کرد که هنر و دیوارنگاری‌های شهری، از اتوبان‌ها و فضاهای کلان شهری به سمت محلات و زندگی روزمره مردم سوق پیدا کند بنابراین می‌توان تاثیر رنگ و هنر را به صورت مستقیم بر مردم و اجتماع دید.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، فرناز مزین، هنرمند گرافیست درباره اثر خود که در بخش «دیوارهای کوچک شهر من» پنجمین سالانه هنرهای شهری بهارستان ارائه داده، گفت: من در این اثر سعی کردم از المان‌های بهاری و نوروزی استفاده کنم به همین خاطر در این اثر خانه‌هایی با گل دیده می‌شوند که سرسبزی را به نمایش می‌گذارند.
او افزود: از آنجایی که پرنده‌های تاجدار عموما سمبل و نویددهنده خبر خوش هستند، من در اثر از این پرنده‌ها به عنوان نوید دهندگان بهار و زیبایی استفاده کردم تا یک تصویر خوشایند از بهار و شادمانی ناشی از آن ارائه دهم.
این هنرمند درباره محل اجرای این اثر، بیان کرد: دیواری که در نهایت انتخاب کردم، مربوط به یک مدرسه دخترانه است که به نظر من از نظر معنایی ارتباط مناسبی با فضای اطراف آن دارد.
مزین اجرای بخش «دیوارهای کوچک شهر من» بهارستان 99 را مثبت خواند و اظهار کرد: بخش «دیوارهای کوچک شهر من» کمک کرد که هنر و دیوارنگاری‌های شهری، از اتوبان‌ها و فضاهای کلان شهری به سمت محلات و زندگی روزمره مردم سوق پیدا کند، بنابراین می‌توان تاثیر رنگ و هنر را به صورت مستقیم بر مردم و اجتماع دید.
او اقدامات هنری را برای هر جامعه و شهر ضروری خواند و گفت: هنر برای هر فضایی یک نیاز روحی است و می‌تواند انرژی بخش جامعه باشد اما شاید لازم بود که در شرایط کنونی و با توجه به شیوع ویروس کرونا، اندکی درباره زمان اجرای این رویداد تغییر ایجاد می‌کردیم زیرا این مشکل و اضطراب‌های ناشی از آن بر روی روحیه هنرمندان تاثیرگذار بود. ضمن اینکه در سال‌های گذشته بازخورد بیشتری از مردم شاهد بودیم که متاسفانه امسال به دلیل قرنطینه و مشکلات کرونا، این موضوع کمرنگ شد.
اثر فرناز مزین دارای در پنجمین سالانه هنرهای شهری بهارستان در میدان قدس به سمت نیاوران، جنب کوچه نوری به اجرا درآمده است.
لازم به یادآوری است، پنجمین سالانه هنرهای شهری بهارستان (بهارستان 99) همزمان با آغاز سال نو در سطح شهر تهران اجرا می‌شود.

تبلیغات فرهنگی

آمار و اطلاعات

نگارخانه