فراز ناصر شریف: «دیوارهای کوچک شهر من» تنوع هنر را به شهر می‌آورد

فراز ناصر شریف معتقد است که بخش «دیوارهای کوچک شهر من» پنجمین سالانه هنرهای شهری بهارستان کمک می‌کند که طرح‌های متنوع‌تری وارد حوزه شهر و محلات شوند.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، فراز ناصر شریف، هنرمند تصویرساز، حضور در بهارستان 99 را سومین حضور خود در این سالانه هنری دانست و درباره طرح اجرایی خود در بخش «دیوارهای کوچک شهر من» گفت: این اثر مربوط به کارهایی است که من قبلا برای خود اجرا کرده‌ام و به آن علاقمند هستم. در این اثر من دو فرد را در یک کافه اجرا کرده‌ام که در حال گفتگو و عکاسی از یکدیگر هستند. در واقع طی مدتی که در این فراخوان شرکت کردم، آثار متعددی ارائه کردم که در نهایت این کار پذیرفته و اجرا شد.
او افزود: کافه و فضای همنشینی برای شخص من، بیانگر آرامش و تعامل انسان‌ها با یکدیگر است، بنابراین فکر کردم که چنین دیدگاهی برای فضای شهری و خیابان‌های عمومی مناسب است؛ زیرا معتقدم که امروز ما بیش از هر زمان دیگری به آرامش نیاز داریم.
این هنرمند تصویرگر ادامه داد: در این اثر، سعی کردم که مفهوم آرامش را با رنگ و تصویر همراه کنم، البته بدیهی است که هر اثری می‌تواند بخشی از جامعه را به خود جذب کند و بخشی دیگر نیز با آن ارتباط برقرار نخواهند کرد؛ اما معتقدم که بخش دیوارهای کوچک شهر من سالانه بهارستان، این امکان را برای هنرمندان و فضاهای شهری فراهم آورده که شاهد طرح‌های متعدد، متنوع‌تر و حتی شکل شخصی‌تر کارها در سطح شهر باشیم و صرفا یک روند تکراری را شاهد نباشیم.
ناصر شریف تصریح کرد: به طور حتم طرح‌هایی مانند نقوش هندسی، اسلیمی، گل و طبیعت در سطح شهر می‌تواند کارآمد و خوب باشد اما به طور حتم اگر اندکی با رویکرد متفاوت‌تری با این بخش برخورد کنیم، اتفاقات بهتری را شاهد خواهیم بود زیرا در این صورت قشری که کمتر سلیقه آنها‌ دیده شده، نیز مد نظر قرار می‌گیرند و آثاری متناسب با سلیقه و خواسته آنها نیز اجرا می‌شود.
او بخش «دیوارهای کوچک شهر من» بهارستان 99 را اتفاق مثبتی برای مبارزه با استرس کرونا دانست و گفت: به نظر من در شرایط کنونی که جامعه بیش از هر زمان دیگری درگیر استرس و نگرانی است، هنر و دیوارنگاره‌های شهری می‌توانند، مثمرثمر واقع شوند و هنر اندکی می‌تواند این فضا را تلطیف کند؛ البته ناگفته نماند که ما با وجود نگرانی‌هایی که داشتیم، تمام تلاش خود را به کار بردیم تا زیبایی و آرامش را به شهروندان هدیه کنیم و این حس مثبت را در کارها ارائه دهیم..
اثر فراز ناصر شریف در بخش «دیوارهای کوچک شهر من» پنجمین سالانه هنرهای شهری بهارستان در اقدسیه، خیابان رحیم‌پور اجرا شده است.
لازم به یادآوری است، پنجمین سالانه هنرهای شهری بهارستان (بهارستان 99) همزمان با آغاز سال نو در سطح شهر تهران اجرا می‌شود.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • نام کتاب:کارنامه طرح­های مطالعاتی سازمان زیباسازی شهر تهران-89-1368 ناشر:پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری جهاد دانشگاهی تهیه شده در: معاونت برنامه­ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران- مدیریت مطالعات و آموزش-واحد آموزش با همکاری پژوهشکده فرهنگ،…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه