عضو شورای انتخاب آثار و داوری بهارستان 99 مطرح کرد؛

استقبال از پنجمین دوره "بهارستان" بی‌سابقه بود

محسن ناصریان عضو شورای انتخاب آثار و داوری بهارستان 99 مطرح میزان استقبال هنرمندان از پنجمین سالانه بهارستان را بی‌سابقه خواند
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، محسن ناصریان، عضو شورای انتخاب آثار و داوری پنجمین سالانه بهارستان، استقبال هنرمندان از بخش تخم مرغ‌های رنگی این رویداد را بی سابقه خواند و در این باره گفت: در بخش تخم مرغ‌های رنگی چیزی بیش از 3 هزار اثر به دست ما رسید که در نوع خود بی سابقه بود البته همین استقبال کار داوری را برای ما نیز سخت کرد زیرا در بسیاری از موارد طرح‌ها بسیار به یکدیگر نزدیک بودند.
او افزود: در بخش عناصر حجمی محیطی و آذین‌بندی خلاق و نوگرا نیز کارهای خوب و با کیفیت وجود داشت اما همانطور که می‌دانید، در هر دوره تعداد اندکی از کارها جدید و خلاقانه هستند و عموما مابقی موارد به دلیل محدودیت موضوعی بهارستان بسیار به یکدیگر شبیه و به لحاظ ظاهری و مفهومی شبیه هستند؛ اما به نظر من در مجموع آثار این دوره خوب بود.
عضو شورای انتخاب آثار و داوری بهارستان، این رویداد را عامل مهمی در زندگی شهروندی خواند و اظهار کرد: به نظر من بهارستان رویداد بسیار موثری است به همین خاطر دوست دارم که به جای یک فصل در تمام سال از این پتانسیل استفاده شود زیرا در برخی از فصل‌ها مانند زمستان، شهرها عموما از رنگ و فرم خالی می‌شوند بنابراین حضور چنین رویدادی تاثیر خارق العاده‌ای به دنبال دارد و می‌تواند به شهر گرما ببخشد البته این صرفا یک آرزو است.
ناصریان ادامه داد: بهارستان به مرور زمان توانسته در آستانه نوروز جایگاه خود را به دست آورد به نحوی که در سال‌های اخیر مردم منتظر چنین رویدادی به مناسبت جشن ملی خود هستند البته ناگفته نماند که سطح توقعات نیز در هر دوره از سوی شهروندان و مردم افزایش پیدا می‌کند که کاملا طبیعی است بنابراین بهارستان باید با سیاستگذاری‌ از یکنواختی دور شود.
او تصریح کرد: بخشی مانند تخم مرغ‌های رنگی که به صورت دائم در دل این رویداد برگزار می‌شود و همواره بازخوردهای خوبی را به دنبال داشته، باید در طول سال یک دبیرخانه دائمی داشته باشد ضمن اینکه ما نیازمند یک کار مطالعاتی نیز برای ادامه روند بهارستان هستیم کما اینکه در تمام دنیا اینچنین است. در واقع مطالعه و بررسی در این زمینه کمک می‌کند که بتوانیم از یکنواختی و فرم یک شکل در مسیر اجرای بهارستان دور شویم.
عضو شورای انتخاب آثار و داوری بهارستان خاطر نشان کرد: بهارستان با همین بضاعت موجود برای مردم و شهروندان جذاب است و ما نیز امیدواریم که آثار امسال بتوانند اندکی کام تلخ مردم را شیرین کنند.
ناصریان از تمرکز بر محور ولیعصر در این دوره خبر داد و افزود: در این دوره عمده تمرکز بهارستان بر خیابان ولیعصر از شمال به جنوب خواهد بود که البته من نیز با این امر بیشتر موافق هستم زیرا به این شکل ما می‌توانیم به شکل پررنگتری در محورهای پرتردد شهری دیده شویم. البته برخی معتقدند که با این حرکت مناطق محروم نادیده گرفته می‌شوند اما به نظر من با وجود محدودیت‌های بودجه باید سیاستگذاری به سمتی حرکت کند که هر سال بر روی یک نقطه استراتژیک تمرکز کنیم و یک کار ترکیبی را نیز برای مناطق محروم داشته باشیم.
او ادامه داد: پیشاپیش نوروز 99 را به تمام هموطنانم تبریک می‌گویم و امیدوارم که هنرمندان در مورد داوری‌ها اگر اشکالی دیدند بر ما ببخشند زیرا یقینا هیچ انسانی بی اشتباه نیست اما باید هنرمندان بدانند که در مسیر داوری روند بسیار حرفه‌ای، سیستماتیک و بی طرفانه‌ای دنبال شد و تمام سعی ما این بود که بهترین آثار انتخاب شوند.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • نام کتاب: کیفیت زندگی شهری ناشر: موسسه نشر شهر تهیه شده در: معاونت فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر تهران شمارگان: 3000 جلد نوبت و سال انتشار: چاپ اول   بحث کیفیت زندگی، تاریخی…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه