دوسالانه دیوارنگاری مخاطبان را به تفکر وادار می کند

امیر مفتون می گوید دوسالانه دیوارنگاری و سازمان زیباسازی شهر تهران فضای شهر را زیر و رو کرده اند و مخاطبان را به تفکر وادار می کنند.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، امیر مفتون هنرمند نقاشی دیواری درباره اثری که پنجمین دوسالانه دیوارنگاری ارائه کرده است، گفت: در طرحم از یک سری المان های ایرانی استفاده کردم که شکل مدرن و سنتی دارد و بیش‌تر از رنگ های شاد به ویژه قرمز، سبز و...استفاده شده است تا مخاطبان را جذب کنم.
مفتون در ادامه بیان کرد: همچنین در این اثر بیش‌تر روی خط و خطوط کار کردم و کارها پرداخت ندارد و به صورت تک رنگ هستند. این طرح واقعا پرکار بود و خوشحالم که به نتیجه رسیدم.
وی تاکید کرد: در این اثر از المان های اسب، انسان، پرنده و ماهی استفاده کردم که هم مخاطب را جذب می کند و هم او را به تفکر وادار می کند. این اثر به دید مخاطب آشنا نیست ولی مطمئن هستم دوست دارد آن را دنبال کند. همچنین از نماد قلب استفاده کردم و در طرح یک اسب قرمز وجود دارد که در نماد ایرانی نشانه نجیب بودن است.
این هنرمند در پایان گفت: دوسالانه دیوارنگاری و سازمان زیباسازی شهر تهران فضای شهر را زیر و رو کرده اند و مخاطبان را به تفکر وادار می کنند.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • فصلنامه "حرفه - هنرمند" شماره 37 که در تابستان 90 انتشار یافت صفحاتی را به موضوع "پدیداری روح تاریخی در مجسمه های شهر" اختصاص داد        برای دریافت این مطلب می توانید اینجا را کلیک…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه