دیوارنگاری های شهری عامل سرزندگی برای شهروندان

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران بیان کرد: عملکرد سازمان زیباسازی شهرداری تهران در بخش دیوارنگارهای شهری مثبت بوده و کارنامه این سازمان قابل تقدیر و دفاع است..
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، حجت نظری، عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران، در خصوص نقش دیوارنگاری در افزایش نشاط اجتماعی شهروندان بیان کرد: یکی از اتفاقات مثبت و موثری که می تواند تغییر رویکرد مدیریت شهری را در جامعه ملموس کند تغییر رویکرد در استفاده از شعار ها و پیام ها و تصاویری است که توسط سازمان زیباسازی در سطح شهر اکران می شود.
نظری افزود: شاید ما نتوانستیم آنطور که باید و شاید در زمینه دیوارنگاری در سطح شهر تهران موفق عمل کنیم اما در کنار این موضوع اقدامات و تلاش های زیادی صورت گرفته است تا بتواند تغییر نگاه مدیریت شهری را به جامعه مخابره کند و این امکان در ماه‌های اخیر منجر به این شده که یک اقدام مثبتی در سطح شهر انجام شود و آن هم افزایش کارهای گرافیکی در گوشه و کنار پایتخت است، این نوع دیوار نگاری ها از جنس مردمی و با نگاه انتقادی است که در سطح شهر کمتر به آن پرداخته شده است و مدیریت شهری هم از این نوع طرح ها حمایت می کند.
عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران تصریح کرد: تصور می کنم باید این فرصت در اختیار شهروندان قرار گیرد تا عقاید و دیدگاه‌هایشان را بیان کنند و چه چیزی بهتر از هنر برای این ابراز عقیده که می تواند به ارتباط هر چه بیشتر شهروندان با یکدیگر و مدیریت شهری کمک کند.
حجت نظری در خصوص نقش سازمان زیباسازی در بخش دیوارنگاره‌های شهر بیان کرد: عملکرد سازمان زیباسازی در مجموع عملکرد مثبتی بوده و کارنامه این سازمان قابل تقدیر و دفاع است که در بخش دیوارنگاره ها و بیلبوردهای شهری اتفاقات بسیار خوبی رخ داده است و شهر از حالت سرد و یک نواختی به سمت تحرک، نشاط و همدلی سوق پیدا کرده است و به نظر می‌رسد سازمان زیباسازی توانسته نسبت به ادوار گذشته مشارکت جویانه تر عمل کند.
عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر در پایان تصریح کرد: سازمان زیباسازی شهرداری تهران توانسته در دوره اخیر حس سرزندگی و مطلوبیت در نماهای شهری ایجاد و فضاهای مناسب تری را در سطح شهر خلق کند، امیدوارم این فرآیند با سرعت و کیفیت بیشتری در شهر تسری پیدا کند.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • محراب های سفالین ایرانینویسنده: کیانوش معتقدیسال چاپ :1397بررسی عنصر مهمی همچون محراب های سفالین در فضای معماری مذهبی ایران، به مثابه شناخت حقیقت و زیبایی هنر اسلامی و بدون شک یکی از راه های مهم…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه