مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران خبر داد:

ایده‌های خلاق را می‌پذیریم/ اولین و بزرگتری گردهمایی هنرمندان در نوروز 99

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران گفت: برای اولین باز هنرمندان هنرهای تجسمی‌در رشته‌های مختلف برای خلق آثار هنری در نوروز 99، در خانه اتحادیه گردهم می‌آیند.
 

به گزارش روابط عمومی ‌‌و امور بین‌‎الملل سازمان زیباسازی شهر تهران؛ دکتر برزین ضرغامی‌با بیان این مطلب افزود: اولین کارگاه هنرهای تجسمی‌با حضور هنرمندان برجسته و اساتید بنام کشور در اولین جشنواره هنرهای تجسمی‌تبلیغات فرهنگی محیطی نوروز 99 در رشته‌های گرافیک، تصویرسازی، نقاشی، نقاشی خط، خوشنویسی، عکاسی، کاریکاتور، تذهیب و نگارگری و هنرهای جدید از روز 15 لغایت 18 بهمن از ساعت 9 صبح تا 18 عصر در محل خانه اتحادیه گردهم می‌آیند.
وی ادامه داد: این گردهمایی به این منظور انجام می‌شود که 210 هنرمند منتخب برای نوروز 99 در بزرگترین رخداد هنری تجسمی‌کشور خلق اثر کنند.
ضرغامی ‌با اشاره به تقارن نوروز باستانی با ایام ولادت باسعادت حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه زهرا(س) و همچنین اعیاد بزرگ شعبانیه، تصریح کرد: در این کارگاه علاوه اینکه سعی شده تا آثاری با موضوع نوروز طراحی شود توجه به اعیاد شعبانیه نیز مورد توجه قرار بگیرد تا آثاری با این موضوع هم آماده و در سطح شهر اکران شود.
مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران گفت: به منظور افزایش روحیه نشاط و شادابی در سطح جامعه همچنین استفاده از تمامی‌ظرفیت‌های رشته‌های تجسمی، فضایی برای گفتگوی اهالی هنرهای تجسمی‌مهیا شده است تا هنرمندان بتوانند علاوه بر قرارگیری در موقعیت رشد و ارتقای هنری با شیوه‌های نوین و خلاقانه هنر خود را به کار بگیرند و خلق اثر کنند.
وی با بیان اینکه تعامل بین رشته‌ای برای خلق اثر مشترک یکی از نقاط برجسته این کارگاه است، توضیح داد: برای اولین بار از کلیه شهروندان تهرانی و هموطنان و همچنین هنرمندان و کسانیکه برای زیبایی شهر دغدغه دارند دعوت شده تا در این کارگاه 4 روزه حضور یافته تا علاوه بر بازدید ایده‌های خود را با مدیران شهری درمیان بگذارند.
ضرغامی هدف از این اقدام را هم افزاییی و ارتباط درخور شان مردم با سازمان زیباسازی دانست و اظهارکرد: با این اقدام قصد داریم تا طرح‌هایی درخور شهروندان تهرانی و مهمانانی که از پایتخت در ایام نوروز بازدید می‌کنند، اکران کنیم تا علاوه بر افزایش رضایت، شادابی و نشاط را در نوروز باستانی حفظ کنیم.
مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران گفت: براساس فراخوانی که از سوی این سازمان منتشر شده بود هنرمندان تا 13 بهمن رزومه و آثارشان را ارسال کردند.
وی تصریح کرد: در دهه پایانی بهمن ماه آثار داوری خواهد و در دهه اول اسفند نتایج اعلام می شود و در آستانه نوروز 99 آثار منتخب در سه رده A، B و C دسته بندی و از میان آنها آثار منتخب در سطح شهر اکران می‌شوند.

تبلیغات فرهنگی

آمار و اطلاعات

نگارخانه