از سوی سازمان زیباسازی شهر تهران صورت می‌گیرد؛

پنجمین دوسالانه دیوارنگاری شهری تهران به زودی افتتاح می‌شود

آیین گشایش پنجمین دوسالانه دیوارنگاری شهری تهران روز جمعه 4 بهمن ماه در باغ موزه قصر برگزار می‌شود.
 

به گزارش روابط عمومی ‌و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران؛ سازمان زیباسازی شهر تهران در راستای اهداف و مأموریت‌های خود و به منظور رشد، توسعه و گسترش هنر شهری و فراهم آوردن فرصت‌های خلق آثار هنری، ایجاد رقابت سالم بین هنرمندان، تعامل، هم فکری، تبادل تجربیات و ارائه آخرین دستاوردهای هنری در حوزه دیوارنگاری، پنجمین دوسالانه دیوارنگاری شهری تهران را برگزار می‌کند.
رویداد دوسالانه دیوارنگاری تهران به دنبال گردآوری ایده‌های هنری خلاقانه به منظور انسجام بخشی و معنا دادن به فضاهای شهری است.
جایی که زندگی شهروندان شکل می‌گیرد و نیاز به شکوفایی و نشاط بیشتری دارد تا از طریق رشد آگاهی بصری و درک زیبایی، درنهایت رضایت مندی شهروندان را فراهم آورد.
بر همین اساس؛ «هنر، شهروند، محله و خیابان» رویکرد این دوره به شمار می‌رود، رویکردی نو به کیفیت زندگی شهری و پیوند شهروندان به هویت محله و خیابان از طریق خلق آثار هنری.
دست یابی به ایده‌های خلاق و نوآوری در دیوارنگاری شهری، تداوم رویکردهای فرهنگی، ملی و آیینی در قالب ایده‌های نو، حمایت و هدایت راهبردی برای دست یافتن به بیانی ممتاز در زمینه دیوارنگاری شهری و بازیابی هویت فرهنگی و روایت‌های محله ای در مناطق شهری تهران از جمله اهداف دوسالانه دیوارنگاری شهری تهران است.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • نام کتاب:برنامه ریزی منظر شهری نویسنده:دکتر حسین کلانتری خلیل آباد- دکتر هانیه اخوت ناشر:پژوهشکده فرهنگ، هنر و معاری جهاد دانشگاهی تهیه شده در: معاونت برنامه ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران- مدیریت مطالعات و…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه