فراخوان طراحی تندیس مفاخر و مشاهیر ایران منتشر شد

فراخوان طراحی تندیس مفاخر و مشاهیر ایران از سوی سازمان زیباسازی شهر تهران منتشر شد.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، این سازمان در راستای اهداف و مأموریت‌های فرهنگی خود در زمینه ارتقای فرهنگی و هویت شهر تهران در نظر دارد تندیس تعدادی از مفاخر فرهنگی کشور را در مکان‌هایی که به نام آنها مزین شده است، طراحی و اجرا کند.
به همین دلیل از هنرمندان دعوت شده با ارائه طرح پیشنهادی خود به صورت ماکت و با در نظر گرفتن شرایط اعلام شده در این فراخوان مشارکت کنند.
طرح ها و تندیس ها شامل تندیس مولوی، سعدی، حافظ، خیام، میرداماد، قائم مقام فراهانی، رییس‌علی دلواری و استاد شهریار است که شرایط ساخت تندیس ها و محل دقیق نصب آنها به صورت جامع و کامل در فراخوان آمده است.
لازم به ذکر است که پایان مهلت ارائه طرح تندیس رییسعلی دلواری حداکثر بدون تمدید تا تاریخ 25 دی ماه سال جاری است.
گفتنی است، طراحی و خلق اثر پیشنهادی باید بر مبنای زندگی نامه و نمادهای شخصیتی، محیطی و دوره زندگی هر یک از این شخصیت‌ها انجام شود و طراحی پایه آثار متناسب با فرم تندیس و محل نصب ضروری و در انتخاب طرح مورد توجه قرار خواهد گرفت.
داوری و انتخاب آثار براساس نگاه هنرمندانه، خلاق هنرمند و طراحی و اجرای حرفه ای، توسط شورای تخصصی آثار حجمی سازمان زیباسازی انجام می شود.
ثبت نام و پذیرش طرح با رعایت تمام موارد یاد شده و زمان تعیین شده در ساعات اداری صورت می پذیرد و نتایج پس از زمان داوری از طریق سایت سازمان اعلام می شود.
هنرمندان می توانند با مراجعه به مرکز فعالیت های مجسمه سازی تهران، واقع در عمارت عین الدوله و تحویل موارد مورد نیاز در این فراخوان شرکت کنند.
مهلت ثبت نام تا تاریخ هفتم اسفند ماه سال جاری ( به استثنای تندیس رییسعلی دلواری) است.
نشانی تهران، پاسداران، میدان هروی، خیابان وفامنش، خیابان جمالی شرقی، مرکز فعالیت های مجسمه سازی شهر تهران، مدیریت آثار حجمی است و علاقه مندان برای اطلاعات بیشتر می توانند با تلفن 47-22969744 تماس بگیرند.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • بنظر می رسد شهرسازی مدرن بطور وحشتناک و نگران کننده ای عاری از انگیزه های هنری شده است. این شهرسازی تنها توانسته احجام مکعب شکلی را بعنوان ساختمان با یکنواختی ملال آورشان، جایگزین غنای شهرسازی…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه